به گزارش افکارنیوز به نقل ازواحد مرکزی خبر، کاخ سفید روز پنجشنبه در تلاش برای کاهش تردیدهای روزافزون آمریکایی ها درباره دین باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد اوباما یک مسیحی است و هر روز دعا می کند. به گزارش اسوشیتدپرس از واشنگتن، ویلیام برتون سخنگوی کاخ سفید این اظهارات را ساعاتی پس از انتشار نتایج یک نظرسنجی بیان کرد که نشان داد حدود یک پنجم یا هجده درصد از مردم آمریکا معتقدند اوباما یک مسلمان است.

این میزان در مقایسه با نظرسنجی ماه مارس سال دو هزار و نه که نشان داده بود یازده درصد از مردم آمریکا معتقدند اوباما مسلمان است بالاتر است. در این نظرسنجی همچنین تنها سی و چهار درصد از آمریکایی ها گفتند اوباما یک مسیحی است.

این در حالی است که در نظرسنجی سال گذشته در این باره چهل و هشت درصد گفته بودند اوباما مسیحی است. چهل و سه درصد از سوال شوندگان در این نظرسنجی نیز گفتند درمورد دین اوباما اطلاعی ندارند. برتون پس از انتشار نتایج این نظرسنجی تصریح کرد بدون شک رئیس جمهور آمریکا یک مسیحی است و هر روز دعا می کند. این نظرسنجی را مرکز تحقیقاتی پیو انجام داده است. اوباما اعلام کرده است به عقیده وی مسلمانان حق دارند یک مرکز اسلامی در نزدیکی مرکز تجارت جهانی در نیویورک بسازند. براساس نظرسنجی جداگانه ای که مجله تایم پس از اظهارات اوباما در این زمینه انجام داده است بیست و چهار درصد از مردم آمریکا گفتند اوباما یک مسلمان است و چهل و هفت درصد نیز گفتند او مسیحی است.