افکار

- در حالی که دولت ایالات متحده آمریکا در هفته های گذشته بارها درخواست مذاکره مستقیم با ایران را مطرح کرده است، روز گذشته یک هیأت چهار نفره از کنگره آمریکا با مریم رجوی سرکرده گروهک مجاهدین خلق(منافقین) در هتلی در پاریس دیدار کرد!

این دیدار که برای نخستین بار صورت می گیرد، به بهانه حمله اخیرخمپاره ای به اردوگاه " لیبرتی "(محل تجمع اعضای گروهک منافقین در عراق) صورت گرفت.

" دانا رورباکر " نماینده جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا که سرپرستی این هیأت آمریکایی را بر عهده داشت در این دیدار با اشاره به حمله اخیر(۹ فوریه – ۲۱ بهمن) خمپاره ای به اردوگاه لیبرتی ضمن انتقاد از دولت نوری مالکی به دلیل آنچه که عدم اجرای وعده تامین امنیت این اردوگاه خواند، مالکی را تهدید کرد که در صورت ادامه این نوع حملات کنگره آمریکا قطعنامه ای شدید اللحن علیه حمایت دولت عراق از تروریسم صادر خواهد کرد.

وی در ادامه مدعی شد: " ما بر این باوریم که دولت ایران با همکاری دولت عراق دست به کشتار اعضای غیر مسلح و بی دفاع! این اردوگاه می زنند. "

گفتنی است دانا رورباکر از جمله نمایندگان کنگره آمریکا است که تا کنون حمایت های گسترده ای از گروهک منافقین صورت داده و یکی از نمایندگان فعال در کنگره بود که در سال های گذشته به دولت اوباما فشار وارد می کردند تا نام گروهک مجاهدین خلق را از لیست گروه های تروریستی خارج سازند.

در نهایت با تلاش های لابی منافقین در آمریکا و نمایندگان حامی این گروهک در کنگره، دولت اوباما در سپتامبر سال ۲۰۱۲(شهریور سال جاری) نام این گروهک را از لیست تروریستی آمریکا خارج کرد.

همچنین رورباکر در شهریور ماه سال جاری با ارسال نامه ای به هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه سابق آمریکا درخواست جدایی آذربایجان از ایران را مطرح کرده بود. وی پیشتر خواستار جدایی بلوچستان از پاکستان نیز شده بود.

رورباکر همچنین در جریان سفری در سال ۲۰۱۱ به عراق در اظهار نظری که بازتاب گسترده ای در رسانه های عراق داشت، خواستار پرداخت هزینه های آمریکا در حمله عراق از سوی دولت بغداد شده بود.

هیأت کنگره آمریکا در دیدار روز گذشته با مریم رجوی در هتل پاریس، گروهک مجاهدین خلق(منافقین) را با عنوان جایگزینی مشروع برای حکومت ایران(!) بر شمردند و اعلام کردند که از این گروه حمایت خواهند کرد.
ادعاهای این مقامات آمریکایی در مشروع خواندن دار و دسته رجوی در حالی است که منافقین، منفورترین گروهک تروریستی در نرد قاطبه ملت ایران هستند و حتی گروه های اپوزیسیون و ضدنظام نیز، منافقین را تروریست و جنایتکار می دانند.

اعضای گروهک مجاهدین خلق(منافقین) ، در سه دهه اخیر ، دستکم ۱۲ هزار ایرانی را در هزاران عملیات تروریستی به شهادت رسانده اند که در میان آنها ، شمار قابل ملاحظه ای زن و کودک وجود دارد. قربانیان این ترورها ، با اسم و رسم و تصویر ، مستند و ثبت شده هستند.