افکار

- با ادامه ناآرامی‌ها در کرانه باختری، «بنیامین نتانیاهو» با ارسال پیامی به «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، از وی خواست اعتراضات فلسطینی‌ها را کنترل کند.

تظاهرات‌های فلسطینی‌ها در چند هفته اخیر و با ادامه اعتصاب غذای اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم‌صهیونیستی ادامه یافته و اسرائیلی‌ها را نسبت به آغاز انتفاضه سوم در کرانه باختری هراسان کرده است. این اعتراضات از روز گذشته و با شهادت یک فلسطینی در زندان‌های اسرائیل تشدید شده است.

مقامات ارشد رژیم‌صهیونیستی اعلام کرده‌اند که نخست‌وزیر این رژیم پیام خود به محمود عباس را از طریق «اسحاق مالخو» رابط صلح اسرائیل و فلسطین برای عباس فرستاده است.

کانال ۱۰ تلویزیون اسرائیل هم گزارش داده است که نتانیاهو دستور آزادسازی درآمدهای مالیاتی ماه ژانویه تشکیلات خودگردان را صادر کرده است. وی گفته است که با این کار تشکیلات خودگردان دیگر بهانه‌ای برای عدم کنترل اعتراضات نخواهد داشت.

علاوه بر این، در حال حاضر نیروهای امنیتی اسرائیل در کرانه باختری و قدس شرقی در حالت آماده‌باش به سر می‌برند. دستور آماده‌باش این نیروها از بیم شدت گرفتن اعتراضات در پی کشته شدن «عرفات جرادات» در زندان «مگیدو» اسرائیل صادر شده است.

تشکیلات خودگردان روز گذشته کشته شدن زندانی فلسطینی در زندان‌های اسرائیل را به شدت محکوم کرد و تحقیقات فوری سازمان ملل در این مورد را خواستار شد. از صبح امروز هم ۴۶۰۰ نفر از اسرای فلسطینی در اعتراض به مرگ «جرادات» دست به اعتصاب غذا زده‌اند. به گفته مقامات رژیم‌صهیونیستی، این تعداد تقریبا تمام اسرای فلسطینی در زندان‌های اسرائیل را شامل می‌شود.

پیش از این شینبت (سازمان امنیت داخلی) اسرائیل نسبت به افزایش اعتراضات در کرانه باختری و قدس شرقی هشدار داده و اعلام کرده بود که احتمال آغاز انتفاضه سوم فلسطینیها وجود دارد