افکار

- نیروهای امنیتی بحرین با شلیک گاز اشک آور و سمی به سمت معترضان به سمت آنها با خودروهای خود حمله ور شدند.

به گزارش رسانه‌های بحرینی، نیروهای امنیتی رژیم بحرین درجریان سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز در اکثر شهرها و روستاهای بحرین تعدادی از معترضان را زخمی کردند.

این تظاهرات برای درخواست جهت تعیین حق سرنوشت و برپایی نظامی عادلانه براساس اصول دموکراتیک برگزار شد.

در همین راستا، اهالی شهرک القیدم در تظاهرات خود از حمد بن عیسی آل خلیفه شاه بحرین خواستند که استعفا کند.

شرکت کنندگان در تظاهرات در شهرک الجفیر نیز در وفاداری به شهید محمود عیسی الجزیری که اخیرا به ضرب گلوله نیروهای امنیتی بحرین زخمی و سپس به شهادت رسید، راهپیمایی کردند.

تظاهرات کنندگان در روستای الدیه نیز شخ حمد را مسئول سرکوب، زیانها و کشتار و زخمی کردن معترضان دانستند و شرکت کنندگان در شهرک اسکان عالی هم فاید گفتگو با رژیم درسایه ادامه سرکوبگری وقتل را زیر سوال بردند.

آنها با سردادن شعار الله اکبر برپایداری جنبش مردمی مسالمت آمیز و مقابله با حملات سرکوبگرانه رژیم آل خلیفه تاکید کردند.

اهالی دو روستای ابوصبیع والشاخوره نیز آمادگی خود را برای جانفشانی و ادامه راه شهدا اعلام داشتند و تظاهرات گسترده ای نیز برای گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود الجزیره در منطقه دار کلیب برگزار شد.

از سوی دیگر، نیروهای رژیم بحرین همه ورودیهای شهرک ها و جادها وخیابانها را بسته و به سمت تظاهرکنندگان در روستاهای جدحفص، المصلی، اسکان و سایر روستاها گلوله جنگی و ساچمه ای و گازهای سمی شلیک کردند.

تظاهرات کنندگان نیز تلاش کردند که برخی از خیابانهای منتهی به روستاهای خود را با لاستیک و ایجاد مانع در برابر خودروهای امنیتی رژیم ببندند اما به سمت آنها تیراندازی شد.

خودروهای نیروهای امنیتی نیز از جمله در شهرک دار کلیب با سرعت زیاد برای زیرگرفتن جوانان تظاهرکننده به سمت آنها حرکت کردند که برخی زخمی شدند و نیروهای امنیتی به زنان تظاهرکننده نیز حمله کردند و یک پیره زن را که درحال عبور از یکی از خیابانهای شهرک بود مورد ضرب و شتم قرار دادند.

بحرین از دو سال پیش شاهد تظاهرات مردمی و انقلاب علیه رژیم آل خلیفه است.

نیروهای امنیتی بحرین با همدستی نیروهای اشغالگر سعودی به سرکوب مردم پرداخته‌اند که تاکنون در جریان این سرکوبگری صد‌ها نفر شهید، زخمی یا بازداشت شده‌اند.

شواهد سازمان‌های حقوق بشری نشان می‌دهد که شماری از معترضان زیر شکنجه شدید رژیم آل خلیفه جان خود را از دست داده یا دچار نقض عضو شده و تعدادی از زنان بحرینی نیز بر اثر استنشاق گازهای سمی در جریان تظاهرات مسالمت آمیز خود دچار سقط جنین شده‌اند.

این درحالی است که مردم بحرین با وجود این سرکوبگریها همچنان با آمدن به خیابانها بر مطالبات مشروع خود در دستیابی به حقوق از دست رفته خود از جمله اجرای عدالت اجتماعی و روی کار آمدن نظامی منتخب تاکید میکنند.