به گزارش افکارنیوز، بشار اسد رئیس جمهور سوریه دولت انگلیس را به تلاش برای تجهیز تسلیحاتی تروریستها متهم کرد. وی در گفتگو با ساندی تایمز اظهار داشت: چگونه انتظار داشته باشیم خشونت ها در سوریه متوقف شود در حالی که دولت انگلیس خواهان ارسال تجهیزات نظامی به تروریستها است و برای فراهم کردن مقدمات گفتگو میان سوری ها تلاش نمی کند.

وی در ادامه گفت: انگلیس طی دهه های گذشته صراحتا نقش آشکار و غیر سازنده ای در برخی مسائل ایفا کرده است و من درباره شرایط موجود منطقه صحبت می کنم.

بشار اسد تصریح کرد: مشکل با دولت انگلیس این است که سخنان نسنجیده آن تنها سبب تثبیت این سنت استعماری و تجاوزکارانه خواهد شد.

رئیس جمهوری سوریه با تاکید بر اینکه آینده سوریه را تمام مردم آن مشخص خواهند کرد، تصریح کرد اگر طرفهای خارجی خواهان کمک هستند، باید بر ترکیه، قطر و عربستان برای توقف حمایت از تروریستها فشار وارد کنند.

اسد گفت ما برای گفتگو با هر فردی از جمله جنگجویانی که سلاح خود را تحویل دهند، آماده ایم و هرگز با تروریستهایی که مصمم به ادامه حمل سلاح و کشتار مردم و حمله به اماکن عمومی و موسسات خصوصی و نابودی کشور هستند، تعامل نخواهیم کرد.

بشار اسد تصریح کرد حزب الله، ایران و روسیه از ملت سوریه در جنگش علیه تروریسم حمایت می کنند، نقش روسیه بسیار سازنده است و ایران هم نقش حمایتی بسیار خوبی دارد و نقش حزب الله دفاع از لبنان است نه دفاع از سوریه، ما ارتش ملی و نیروهای پلیس قدرتمندی داریم و نیاز به جنگجویانی که از کشورمان دفاع کنند، نداریم، سئوالی که مطرح می شود، درباره نقش کشورهای دیگر مانند قطر، ترکیه، عربستان، فرانسه، انگلیس و آمریکاست که از تروریسم در سوریه به طور مستقیم یا غیر مستقیم، نظامی یا سیاسی حمایت می کنند.

خاطرنشان می شود دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس اخیرا حمایت خود را از ارسال سلاح برای گروه های تروریستی در سوریه اعلام کرده است.