به گزارش افکار نیوز، بیش از ۱۰ هزار فلسطینی از جمله رهبران گروه‌ها و شخصیت‌های ملی و اسلامی چهل‌وچهارمین سالروز تاسیس جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین را جشن گرفتند.

«صالح زیدان» عضو دفتر سیاسی جبهه دموکراتیک طی سخنانی در این مراسم، سلام و درود «نایف حواتمه» دبیرکل این جبهه را به حاضرین در مراسم و خانواده‌های اسرا ابلاغ کرد.

زیدان تاکید کرد که جبهه دموکراتیک با هر گونه راه‌حل مبتنی بر تبعید «سامر العیساوی» اسیر اعتصاب کننده غذا و دوستان وی مخالف است و از ملت فلسطین خواست تا فعالیت‌های خود را در راستای یاری اسرا بیشتر کنند و همچنین از مصر به عنوان ناظر توافقنامه شالیت خواست تا اعمال فشار بر اسرائیل را افزایش داده و همچنین طرح بین‌المللی به منظور اعمال فشار جهت آزادی فوری عیساوی و دوستان وی را توسعه دهد.

وی خواستار ملزم کردن رژیم صهیونیستی به اجرای توافقنامه ۱۴/۵/۲۰۱۲ در خصوص اسرا و برگزاری تحقیقات بینالمللی درباره شهادت عرفات جرادات اسیر فلسطینی تحت شکنجه در زندان مجدو اسرائیل و مجازات مسئولان این جنایت شد و از جامعه بینالملل خواست تا برای حمایت از اسرا و بینالمللی کردن قضیه اسرا وارد عمل شود.