به گزارش افکارنیوز، در حالی که ۱۱۵ کاردینال(عالی رتبه‌ترین مقام کلیسای کاتولیک) برای انتخاب پاپ جدید آماده می‌شوند، واتیکان با نگرانی‌های جدیدی روبرو شده است مبنی بر آنکه یکی از دپارتمان‌های اصلی آن بخشی از ساختمانی است که در آن یکی از بزرگترین سونای همجنسگرایان در آنجا قرار گرفته است.

واتیکان محل اقامت پاپ، رهبر کاتولیک‌های جهان و مرکز کلیسای کاتولیک است.

«پالازو تاریخی» محلی برای تغییر دین افراد به مسیحیت است که در سال ۱۶۲۲ بنیانگذاری شد و این مکان برای فعالیت‌های تبلیغات مذهبی استفاده می‌شود؛ این ساختمان محل اقامت حدود ۱۵ کشیش را فراهم می‌کند.

بر اساس این گزارش این در حالی است که این عمارت سنگی بسیار بزرگ علیرغم آنکه برای تبلیغات مذهبی بنیانگذاری شده است، همچنین شامل سالن سونا و ژیمناستیک نیز هست؛ در وب‌سایت این عمارت آمده است که اینجا «سونای درجه یک همجنسگرایان در ایتالیا» وجود دارد.

روزنامه «ریپالیکا» روز دوشنبه در گزارش صفحه اول خود نوشت که واتیکان در سال ۲۰۰۸، مبلغ هنگفتی را برای ۲۰ آپارتمان داخل این ساختمان پرداخت کرده است.

بر اساس این گزارش، این آپارتمان‌ها به مبلغ ۹ میلیون یورو در ۳۰ مه ۲۰۰۸ توسط آژانس املاک خریداری شده است و در همان روز به قیمت ۲۰ میلیون یورو به واتیکان فروخته شد.

کاردینال «ایوان دیاس» یکی از افرادی است که در یکی از آپارتمان‌هایی که واتیکان خریداری کرده است ساکن است؛ این فرد سابقاً یکی از رهبران کلیسا بوده که مسئولیت تغییر دین افراد به مسیحیت را برعهده داشته است.

این کاردینال که هندی الاصل است، قرار است در کنفرانس انتخابات پاپ جدید شرکت کند. وی اسقف اعظم بازنشسته از بمبئی است و همچنین بعنوان یک نماینده واتیکان در کشورهای اسکاندیناوی، ماداگاسکار نیز فعالیت داشته است.

دیلی تلگراف ادامه داد که در نزدیکی آپارتمان و محل اقامت ۱۵ نفر از روحانیون کاتولیک، باشگاه سونای همجنسگرایان قرار دارد.

واتیکان حاضر به اظهار نظر درباره این گزارش نشد.