به گزارش افکارنیوز، ۴۵ وکیل زندانیان گوآنتانامو در این نامه آورده‌اند: دست کم ۲۴ تن از زندانیانی که اعتصاب غذا کرده‌اند به دلیل پایین آمدن قند خود آنها هوشیاریشان را از دست داده‌اند و زندانیانی که دست به اعتصاب غذا زده‌اند بین ۹ تا ۱۳ کیلوگرم از وزن خود را از دست داده‌اند.

وکلای زندانیان گوآنتانامو در این نامه آورده‌اند: تعداد زیادی از ۱۶۶ زندانی بند شش زندان گوآنتانامو اعتصاب غذا کرده‌اند و در صورتی که چاره‌ای برای این امر اندیشیده نشود وضعیت آنها وخیم تر خواهد شد.

زندانیان بند شش زندان گوآنتانامو که اصلی‌ترین بند این زندان مخوف محسوب می شود در اعتراض به بی حرمتی به قرآن و عکس‌ها وسائل شخصیشان از ششم ماه گذشته میلادی دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

این در حالی است که مسئولان زندان گوآنتانامو اعلام کرده‌اند تا کنون هیچ یک از ماموران این زندان حتی قرآن را لمس هم نکرده‌اند و با قرآن با احترام زیادی رفتار می‌کنند.

چاک هاگل، وزیر امور خارجه آمریکا در سال ۲۰۰۵ و زمانی که یکی از سناتورهای مجلس سنای آمریکا بود زندان گوآنتانامو را یکی از زندانهایی خواند که " باعثتخریب وجهه آمریکا در سطح جهان " شده است.

وکلای زندانیان گوآنتانامو امیدوارند که هاگل برای تعطیلی زندان گوآنتانامو و یا دست کم پایان دادن به اعتصاب غذای زندانیان بند شش، اقدامی موثر انجام دهد.