به گزارش افکارنیوز، درگیری پلیس با تظاهرکنندگان بحرینی که در اعتراض به ادامه اشغال کشورشان از سوی نظامیان سعودی به خیابان ها آمده بودند، چندین زخمی بر جای گذاشت.
براساس این گزارش، این تظاهرات به دعوت ائتلاف معارض جوانان ۱۴ فوریه برگزار شد و تظاهرکنندگان در خیابان های اصلی شهر و روستاهای بحرین با پلیس و نیروهای امنیتی به زد و خورد پرداختند.
این گزارش به نقل از شاهدان عینی می افزاید: تظاهرکنندگان خشمگین بحرینی در اعتراض به سرکوبگری های آل سعود و آل خلیفه، تصاویر پادشاه بحرین و عربستان را لگدکوب کردند و آنها را به آتش کشیدند.
بر پایه این گزارش، نیروهای رژیم بحرین، برای متفرق کردن معترضان از بمب های صوتی و گاز اشک آور استفاده کردند. معترضان بحرینی با پرتاب کوکتل مولوتف، و به آتش کشیدن لاستیک به مقابله با سرکوبگران پرداختند و شعار مرگ بر اشغالگران و مرگ بر آل حمد را سر دادند.
جمعیت «الوفاق» که عمده ترین تشکیلات مخالف رژیم بحرین به شمار می رود با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن سرکوب معترضان اعلام کردند که ۳۵ تظاهرکننده زخمی و به بیمارستان منتقل شده اند که حال سه نفر از آنها وخیم است.
همچنین مردم بحرین با برگزاری اعتصاب گسترده در این کشور، خشم و نفرت خود را از حضور نیروهای سرکوبگر سپرجزیره اعلام کردند.
از سوی دیگر، همزمان با اعتصاب سراسری مردم بحرین با شعار «الکرامه»، وزارت امور خارجه عربستان به اتباع خود در بحرین هشدار داد و از آنها خواست تا از نزدیک شدن به مناطقی که در آنها تظاهرات و اعتصاب برگزار می شود، خودداری کنند.
در عین حال «هشام الصباغ» از شخصیت های بارز سیاسی مخالف رژیم بحرین روز جمعه در گفت وگو با شبکه خبری العالم از مشارکت ۵۵ تا ۶۰ منطقه در سراسر این کشور در اعتصاب عمومی گسترده «کرامت ۲» سخن به میان آورد و گفت: برخورد رژیم آل خلیفه با این تظاهرات مسالمت آمیز، بسیار خشونت بار بود و نیروهای امنیتی با استفاده از گلوله های جنگی به مردم تیراندازی کردند و این امر موجب زخمی شدن شماری از معترضان شده است.
به گفته الصباغ، نیروهای امنیتی دستکم ۲۰ تن از شهروندان را بازداشت کردند و در برابر معترضان به ادامه حضور نیروهای سعودی در بحرین، برخوردی وحشیانه از خود نشان دادند.
این در حالی است که نیروهای امنیتی بحرین با همدستی اشغالگران سعودی طی دو سال گذشته به سرکوب معترضان پرداخته اند که تاکنون در جریان این سرکوبگری صدها نفر شهید، زخمی و بازداشت شده اند.
همچنین شواهد سازمان های حقوق بشری نشان می دهد که شماری از معترضان زیرشکنجه شدید رژیم آل خلیفه جان خود را از دست داده یا دچار نقص عضو شده و تعدادی از زنان بحرینی نیز بر اثر استنشاق گازهای سمی در جریان تظاهرات مسالمت آمیز خود دچار سقط جنین شده اند.
«عبدالرئوف شائب» سخنگوی ائتلاف ۱۴ فوریه نیز به فارس گفت: اشغالگران عربستانی در سرکوب، شکنجه معترضان و تخریب مساجد شیعیان در بحرین نقش مهمی ایفا کرده اند و این دخالت نظامی یا چراغ سبز آمریکا بوده است.
گفتني است معترضان بحريني روزهاي چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته نيز عليه رژيم حاكم آل خليفه و رژيم آل سعود در منامه، جزيره ستره و شهرها و روستاهاي بحرين تظاهرات كردند. لازم به ذكر است در ۱۴ مارس سال ۲۰۱۱ ميلادي، نيروهايي از عربستان سعودي و امارات تحت عنوان نيروهاي سپر جزيره، به منظور كمك به رژيم بحرين در سركوب معترضان شيعه وارد اين كشور حاشيه خليج فارس شدند.