به گزارش افکارنیوز، چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا، طرح جدید دفاعی و امنیتی این کشور برای مقابله با تهدید کره شمالی را اعلام کرد.

به گفته هیگل، آمریکا تا سال ۲۰۱۷،۱۴ سیستم رهگیر ضد موشک زمینی در آلاسکا مستقر می‌کند، اقدامی که گفته شده واکنشی به تهدید موشک‌های دوربرد کره شمالی است.

براساس این گزارش، پنتاگون همچنین قصد دارد یک ایستگاه راداری جدید برای شناسایی موشک‌هایی که از طرف کره شمالی شلیک می‌شوند نصب کند.

هیگل در یک کنفرانس خبری گفت: من مجموعه ای از گامهای جدید آمریکا را برای مقابله با ظرفیت‌های موشکی بالستیک کره شمالی و ایران اعلام کردم تا برای مقابله با چالش‌های پیش رو آماده باشیم.

وزیر دفاع آمریکا افزود: آمریکا سیستم دفاعی لازم برای محافظت از حملات موشک‌های بالستیک را در اختیار دارد.

براساس این گزارش، آمریکا به طور معمول ۳۰ سیستم دفاع ضدموشکی در سواحل غربی خود دارد.

هیگل اضافه کرد: ما باید از سیستم‌های خود مطمئن باشیم و مردم آمریکا باید مطمئن باشند که سیستم‌های ضد موشکی ما کاملا موثر هستند.

نگرانی از توان موشکی کره شمالی زمانی افزایش یافت که این کشور یک موشک دوربرد را با موفقیت آزمایش کرد و مدعی شد که برد این موشک‌ها به سواحل آمریکا نیز می‌رسند.

وزارت دفاع کره جنوبی نیز بعد از کشف لاشه موشک دوربرد کره شمالی و انجام آزمایشات لازم تایید کرد که برد موشکهای کره شمالی ممکن است به سواحل آمریکا نیز برسند.