به گزارش افکارنیوز، این مطلب را روزنامه لوموند چاپ فرانسه به نقل از یکی از سرکرده های گروههای تروریستی مسلح در سوریه اعلام کرد.
گزارشگر شبکه سوریه در گزارشی گفت: بار دیگر دو رویی آمریکا و غرب در تعامل با رویدادهای سوریه مشخص شد.
آمریکا و غرب نقشهای خود را در خصوص حمایت یا مخالفت با مسلح کردن تروریستها در سوریه جابجا می کنند اما واقعیتها بیانگر چگونگی شیوه آنها در جذب تروریستها از داخل و خارج سوریه و آموزش فنون تروریسم به آنان است.
روزنامه لوموند نوشت افسران ارتش و سیا به افراد مسلح نحوه آموزش سلاحهای ضد تانک و ضد هواپیما را برای جنگ در سوریه آموزش داده‌اند.
این روزنامه افزود گروهی از مربیان آمریکایی در اردن به آموزش حدود سیصد فرد مسلح پایان داده اند و آماده حمل سلاح هستند.
این منبع تصریح کرد مسئولان آمریکایی چند ماه پیش با مخالفان تماس گرفته و پیشنهاد کمک داده اند.
وی خاطر نشان کرد آموزشها نیز متنوع است و بین پانزده تا یک ماه نیز طول می کشد و تروریستها به چند گروه تقسیم می شوند که هر یک از آنها نیز در گروههای پنجاه نفره هستند و هر گروه نیز به صورت مستقل به اردن سفر می کند.
خبرگزاری رویترز انگلیس، خبرگزاری فرانس پرس و شبکه تلویزیونی سی ان ان نیز افشاگری لوموند را تأیید کرده است.
همه اینها مهر تأیید بر آن چیزی است که تعداد زیادی از شبکه های تلویزیونی و پایگاههای اینترنتی و مطبوعات آمریکایی و غربی خبر داده و اعلام کرده بودند نیروهای ویژه آمریکایی و غربی، گروههای مسلح را در اردوگاههای ویژه در مرزهای ترکیه با اردن آموزش می دهند.
علاوه بر این اسرائیل با گروههای تروریستی مسلح مستقر در نزدیکی بلندیهای اشغالی جولان ارتباط دارد تا با این گروهها هماهنگی و کمک رسانی کند. بدین ترتیب ملت سوریه به اصطلاح از سوی کسانی که خودشان را دوستان سوریه می نامند به محاصره در آمده است و آنها از هیچ چیزی برای کشتن سوریها و نابودی سوریه فروگذار نمی کنند.