به گزارش افکارنیوز، ‌ «رامی العلمی» وکیل وزارت امور اسرا گفت که وضعیت جسمانی «ایمن شراونه» از استان الخلیل واقع در کرانه باختری که از تاریخ ۱/۸ / ۲۰۱۲ اعتصاب غذا کرده و در بیمارستان اسرائیلی سوروکا در بئرالسبع بستری است، ‌ رو به وخامت گذاشته است.

العلمی که با شراونه در بیمارستان ملاقات کرد، گفت که وی همچنان به اعتصاب غذای خود ادامه می‌دهد و از ۲۵ روز پیش در بیمارستان بستری است و جز آب از خوردن چیز دیگری خودداری می‌کند و حتی از خوردن هر گونه قرص‌های ویتامین و یا مکمل‌های غذایی امتناع کرده و اجازه انجام آزمایشات و معاینات پزشکی از وی را نمی‌دهد.

به گفته وی شراونه ۸۰ درصد بینایی خود در چشم سمت چپ را از دست داده و وزن وی به ۴۵ کیلو کاهش یافته و قادر به حرکت نیست و درد تمام نواحی بدن وی را در بر گرفته است.

شراونه روزهایی که در بیمارستان بستری است را روزهای جهنمی خواند و گفت که زندان بهتر است زیرا زندانبانان در طول ۲۴ ساعت در برابر چشمان وی هستند و او را ترک نمی‌کنند و با آوردن غذاها و نوشیدنی‌های متفاوت و با رایحه تند و نیز شیرینی‌های مختلف سعی دارند، اعتصاب غذای وی را بشکنند.

شراونه تاکید کرد که هرگز تا تحقق همه خواسته‌های خود اعتصاب غذایش را متوقف نخواهد کرد.

از سوی دیگر العلمی گفت که «یونس الحروب» دیگر اسیر فلسطینی از ساکنان استان الخلیل که از ۲۵ روز پیش در اعتراض به بازداشت اداری خود دست به اعتصاب غذا زده است، به بیمارستان سوروکا منتقل شد و در وضعیت دشواری قرار دارد.

به گفته وی الحروب حکم بازداشت اداری خود را در تاریخ ۹ جولای آینده به پایان می‌برد و به این ترتیب یکسال کامل را در بازداشت اداری سپری می‌کند.