به گزارش افکارنیوز، شورای سیاسی مجلس وحدت مسلمین پاکستان تاکنون نامزدهای خود از ۱۳۵ حوزہ انتخابی این کشور را برای شرکت در انتخابات پارلمانی این کشور مشخص کرده است.

طبق اعلام «ناصر شیرازی» مسئول امور سیاسی مجلس وحدت مسلمین پاکستان، درخواست صدها نفر از سراسر پاکستان برای شرکت در انتخابات عمومی این کشور بعنوان نامزد انتخاباتی مجلس وحدت مسلمین به دفتر این حزب رسیده است که پس از بررسی و مشورت از ۱۳۵حوزه انتخابیه مجالس ملی و ایالتی، نامزدهای مجلس وحدت مشخص شده‌اند و بررسی بقیه درخواست‌ها نیز همچنان ادامه دارد.

ناصر شیرازی همچنین حمله تروریست‌ها به «علی اکبر» یکی از نامزدهای انتخاباتی مجلس وحدت در کراچی را به‌شدت محکوم کرد و گفت: دشمن با اینگونه اقدامات شوم نمی‌تواند مانع احقاق حقوق شیعیان شود.

طبق اعلام شورای سیاسی مجلس وحدت مسلمین پاکستان، این حزب از تمامی شھرھای بزرگ از جمله کراچی، لاھور، جھنگ، ملتان، راولپندی و اسلام‌آباد برای کرسی‌ھای مجالس ملی و ایالتی به رقابت خواھد پرداخت.

برخی از شخصیت‌ھای مهمی که تاکنون بعنوان نامزد انتخاباتی مجلس وحدت مسلمین پاکستان مشخص شدہ‌اند عبارتند از: علامه اصغر عسکری، محمدعسکری الهدایت، سید محسن عباس گردیزی، سید سعید رضوی، سید افتخارحسین نقوی، فرح رضا و رقیه بی‌بی.

چندی پیش حجت‌الاسلام " راجا ناصر عباس جعفری " دبیر کل مجلس وحدت مسلمین پاکستان در کنفرانس «قرآن و اهل بیت(ع)» در فیصل‌آباد، با اشارہ به جمعیت ۵۰ میلیون نفری شیعیان پاکستان گفته بود که اکنون شیعیان پاکستان بیدار شده‌اند و می‌خواهند در جامعه اسلامی این کشور دارای نقش سیاسی نیز باشند.

راجا ناصر عباس خاطر نشان کرد که شیعیان پاکستان متعهد هستند تا با استفاده از قدرت رأی خود و با انتخاب نمایندگانی شایسته در مجالس ملی و ایالتی کشور، موجب شکست اقدامات گروه‌های افراط‌گرا و تروریست‌های تکفیری علیه شیعیان پاکستان شوند.

انتخابات سراسری پارلمانهای ملی و ایالتی پاکستان به طور همزمان روز ۲۱ اردیبهشت ۹۲ برگزار خواهد شد.