سرویس بین الملل افکار نیوز - حدود يک ميليون نفر از مردم معترض يمن پس از حمله اخير نيروهاي وفادار رژيم که يک کشته و چند زخمي برجاي گذاشته است، تظاهرات برپا کردهاند.

به گزارش رویترز، عمر عطا جوان ۱۲ ساله یمنی در اثر تیراندازی نیروهای وفادار به رژیم علی عبدالله صالح، زخمی و دوشنبه شب(۱۶ اسفند) در بیمارستان استان ایب، جان خود را از دست داد.

این حادثه زمانی روی داد که نیروهای وفادار به رژیم صالح به اردوگاه­های معترضان ضد دولتی حمله کردند؛ در این حمله حدود ۶۰ نفر زخمی شدند.
درپی کشته شدن نوجوان یمنی در این حمله، حدود یک میلیون معترض از مردم یمن روز سه شنبه(۱۷ اسفند) در خیابان‌های این کشور تظاهرات و حمله به معترضان را محکوم کردند.

پدر عمر عطا نیز سه شنبه در جمع معترضان گفت: " پسرم جان خود را فدا کرد، این هدیه خانواده من به انقلاب یمن است. "
در همین حال نیروهای نظامی و خودروهای زرهی ارتش یمن در مناطق مختلف شهر صنعا پایتخت این کشور مستقر شده‌اند و دانشگاه صنعا را که در ۲ هفته اخیر مرکز اعتراض‌های ضد دولتی بوده است، به شدت تحت کنترل قرار دادند.
تانک‌های نظامی یمن نیز در خیابان‌های اصلی منتهی به کاخ ریاست جمهوری مستقر شده‌اند و خودروهای زرهی از سفارت‌خانه‌ها، بانک‌ها و ساختمان‌های دولتی محافظت می‌کنند.

همچنین روز سه شنبه شمار زیادی از نیروهای امنیتی به شهرهای دیگر یمن از جمله شهرهای جنوبی این کشور اعزام شدند تا از هرگونه اعتراض ضد دولتی جلوگیری کنند.
روز دوشنبه، علی عبدالله صالح در تلاش برای پایان دادن به بحران یمن پیشنهاد برگزاری مذاکرات ملی را مطرح کرد، اما این پیشنهاد از سوی یاسین سعید نعمان رئیس دوره‌ای مخالفان دولت رد شد.
از آغاز اعتراض‌های ضد دولتی در یمن و سرکوب این اعتراض‌ها از سوی رژیم علی عبدالله صالح تاکنون، ده‌ها نفر کشته و صدها تن زخمی شده‌اند.
همچنین پرس تی وی گزارش داد، دست‌کم ۱۵۰ نیروی نظامی یمن به مخالفانی پیوسته‌اند که چند هفته اخیر با برگزاری تظاهرات، تحصن و تجمع بر کناره‌گیری علی عبدالله صالح، رئیس جمهور این کشور تاکید کرده¬اند.

با توجه به گسترش موج اعتراضات مردمی به بخش‌های شمالی یمن، عبدالله صالح با فشارهای فزاینده تظاهرکنندگان برای استعفا از مقام ریاست جمهوری این کشور مواجه شده است.

شهرهای مختلف شمال یمن از جمله شهر صعده نیز که بیشتر جمعیت آن را شیعیان حوثی تشکیل می‌دهند در هفته های اخیر صحنه برگزاری تظاهرات ده ها هزار معترض مخالف حکومت علی عبدالله صالح بوده اند.

موج اعتراض ضد دولتي از ماه ژانويه ۲۰۱۱ يمن را فرا گرفته است. اين درحالي است که در سرکوب اعتراضهاي مردمي در يمن، تاکنون دهها نفر کشته و صدها تن زخمي شدهاند.