به گزارش افکارنیوز، مجله آتلانتیک در مطلبی تحت عنوان " چرا مذاکرات هسته ای ایران به این زودی به نتیجه نمی رسد؟ " به بررسی آخرین دور مذاکرات هسته‎ای جمهوری اسلامی با گروه ۵ + ۱ پرداخت.

در این مطلب آمده است: " پیش بینی این که مذاکرات هسته ای ایران به زودی به اوج خود می‎رسد - یا دو طرف به تفاهم می‎رسند یا جنگی به راه خواهد افتاد - بر اساس برداشت اشتباهی از شرایط است. در حالی که برخی شرایط را بحرانی می‎دانند، اما بیشتر به نظر می‎رسد در شرایط در حال رسیدن به تعادل است. "

بنیامین آلتر و ادوارد فیشمن، دو نویسنده مطلب فوق در ادامه نوشته‎اند که با وجود تحریم‎ها ایران همچنان بر مواضع خود پافشاری می‎کند و حاضر با دست کشیدن از آنها نیست و واشنگتن نیز بن بست کنونی را به جنگ ترجیح می‌دهد: " تنها در صورتی که جمهوری اسلامی گام استواری به سمت ساخت سلاح هسته‎ای بردارد، آمریکا به ایران حمله خواهد کرد. "

آتلانتیک می‎افزاید: " هم ایران و هم آمریکا نسبت به رسیدن به تفاهم ابراز تمایل می‎کنند، اما مساله این است که یک توافق بزرگ بعید است " و مدعی شد که تهران مایل به حفظ وضع موجود است.

در ادامه نویسندگان با ذکر این که با وجود مشکلات اقتصادی بر اثر تحریم‎های بین‎المللی، نشانی از ضعف در این کشور دیده نمی‎شود به نظرسنجی گالوپ استناد می‎کند که %۴۷ درصد ایرانی‌ها آمریکا را مقصر تحریم‎ها می‎دانند و نه مقامات تهران.

آتلانتیک در پایان آورده است که منافع ملی و نیاز روزافزون کشورهایی همچون چین و هند به انرژی، باعث ناکارآمدی تحریمهای نفتی شده است.