به گزارش افکارنیوز، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به مدت هفته است که در انظار عمومی ظاهر نشده است. برخی معتقدند این اقدام ممکن است در راستای کاهش لحن تند کره شمالی و تهدیدات این کشور باشد.

اگر چه غیبت رهبر کره شمالی از انظار عمو می چندان غیرمعمول نیست اما غیبت وی با توجه به حضور دائم وی در مناطق مختلف و پایگاه‌های نظامی این کشور طی یکی دو ماه گذشته و در بحبوحه تنش در شبه جزیره کره کمی غیرعادی به نظر می‌رسد.

بحران کنونی در شبه جزیره کره از ماه گذشته و در واکنش به مانورهای مشترک کره جنوبی و ایالات متحده شدت گرفت. واحدهایی از ارتش آمریکا از زمان ترک مخاصمه در جنگ کره در سال ۱۹۵۳ در کره جنوبی مستقر بوده‌اند و در سال های اخیر، به طور مرتب مانورهای مشترکی را با نیروهای کره جنوبی اجرا کرده اند.

مقامات کره جنوبی روز گذشته به کره شمالی پیشنهاد مذاکره دادند اما مقامات کرهشمالی با رد پیشنهاد مذاکره از سوی پارک گئون هی رئیس جمهور کرهجنوبی اعلام کردند که این یک اقدام حیلهگرانه است. براساس این گزارش، انتظار میرود کیم جونگ اون فردا دوشنبه در مراسم جشن سالگرد بنیانگذار این کشور در انظار عمومی دیده شود. رهبر کره شمالی آخرین بار روز اول آوریل در جلسه پارلمان این کشور دیده شده بود.