به گزارشافکارنیوز، کاخ سفید با انشتار بیانیه ای اعلام کرد که " باراک اوباما " فردا پنجشنبه برای دیدار با خانواده های قربانیان حادثه بمبگذاری بوستون به این شهر سفر می کند.

اما با گذشت نزدیک به دو روز از این واقعه هنوز مشخص نیست که چه فرد یا گروهی این بمبگذاری را انجام داده از همین رو حدس و گمان درباره عاملان آن افزایش یافته است.

در این میان گفته می شود که بمبگذاری های بوستون کار " راست گرایان " آمریکا بوده است.

افرادی که این فرضیه را مطرح می کنند معتقدند با توجه به ارائه طرح هایی همچون مهاجرت و کنترل سلاح از سوی دولت اوباما و مخالفت راست گرایان با این موارد، آنها خواسته اند تا با این اقدام، دولت را تحت فشار قرار بدهند.

این عده به حادثه بمبگذاری سال ۱۹۹۴ در زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون اشاره کرده و می گویند: در آن زمان هم کلینتون قانونی را برای کترل سلاح به کنگره پیشنهاد داد و همچنین در مورد موضوع جنجالی سقط جنین ایده هایی داشت که به مذاق راست گرایان خوش نمی آمد، از همین رو راست گرایان بمب گذاری سال ۱۹۹۴ را ترتیب دادند.

اما شب گذشته پلیس فدرال آمریکا(اف. بی. آی) با انتشار عکسی از بمب های منفجر شده در بوستون اعلام کرد: در این حادثه، مواد منفجره در زودپز جاسازی شده بودند.

انتشار این مطلب از سوی اف. بی. آی کافی بود تا برخی رسانه ها اعلام کنند استفاد از زودپز برای بمبگذاری از گذشته مورد استفاده القاعده بوده است.

همانطور که اشاره شد هنوز مشخص نیست که حادثه روز دوشنبه بوستون توسط چه فرد یا گروهی انجام شده از همین رو بازار حدس و گمان و فرضیه سازی در این مورد داغ است.