به گزارش افکارنیوز، در انفجارهای روز سه شنبه بوستون که در خط پایان ماراتن این شهر روی داد سه نفر از جمله یک پسر هشت ساله کشته شدند و ۱۷۰ نفر زخمی شدند.

قرار است باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه برای شرکت در مراسم یادبود قربانیان این بمب گذاری به بوستون سفر کند.

در همین حال ریچارد دلوریه، مامور ویژه اف بی آی پلیس فدرال آمریکا در یک کنفرانس خبری گفت " تکه‌هایی از نایلون، قطعات بلبرینگ و میخ در صحنه انفجار پیدا شده که احتمالا در یک زودپز جاسازی شده بودند. "

به گفته این مامور اف بی آی این مدارک به آزمایشگاه پلیس فدرال در کوانیکو ویرجینیا فرستاده شده‌اند تا متخصصان وسیله انفجاری را بازسازی کنند و از محتویات و اجزاء آن باخبر شوند.

وی افزود: تحقیقات در مراحل اولیه است، هیچ کس مسئولیت انفجار را برعهده نگرفته و طیف گسترده‌ای از مظنونان و انگیزه‌ها وجود دارد.

این مامور اف‌بی‌آی از مردم خواست هر رفتار مشکوکی را به پلیس گزارش کنند و تاکید کرد: یک نفر باخبر است که عامل این انفجار کیست.

خبرگزاری آسوشیتدپرس هم‌چنین از یک منبع نزدیک به تحقیقات پلیس نقل کرده مواد منفجره همراه با تکه‌های فلز، میخ و بلبرینگ در یک زودپز با گنجایش هفت لیتر جاسازی شده بوده است.

بر اساس این گزارش بمب ها را در کیف های سیاه رنگی روی زمین گذاشته بودند. پزشکانی که به مداوای مجروحان مشغولند می گویند جراحتها نشان میدهد بمبها حاوی ورقههای فلزی و بریدههای دیگر بودهاند. دست یا پای برخی از مجروحان قطع شده است.