به گزارش افکارنیوز، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور منتخب ونزوئلا روز گذشته گفت که سفارت آمریکا در کاراکاس، مسئول همه خشونت‌هایی است که در پی انتخابات ریاست جمهوری روز یکشنبه ونزوئلا اتفاق افتاد.

وی تاکید کرد که سفارت آمریکا همه این اعمال خشونت‌ها را تامین مالی کرده و آن را هدایت می‌کند.

مادورو، همچنین آمریکا را به حمایت از گروه‌هایی که او گروه‌های نئونازی نامید، متهم کرد.

رئیس جمهوری منتخب ۵۰ ساله ونزوئلا، مخالفان را به تلاش برای ترتیب دادن یک کودتا بعد از تظاهرات روز دوشنبه و سه‌شنبه متهم کرده است. این تظاهرات در ونزوئلا، هفت کشته برجای گذاشته است.

پیش از این «اوا مورالس» رئیس جمهور بولیوی نیز با محکوم کردن اقدام آمریکا در زیر سئوال بردن نتایج انتخابات ونزوئلا، واشنگتن را به تلاش برای راه‌اندازی کودتا در این کشور متهم کرد.

وی سه‌شنبه در کنفرانس خبری در واکنش به درخواست آمریکا برای شمارش کامل مجدد آراء‌ گفت: مطمئنم در پشت این سخنان، آمریکا برای انجام کودتا در ونزوئلا آماده می‌شود.

با بالا گرفتن تنش‌ها در نتیجه اعتراضات هواداران «انریکه کاپریلس» رقیب «نیکلاس مادورو» به نتیجه انتخابات ریاست‌ جمهوری ونزوئلا که مادورو در آن پیروز شد، حامیان دو طرف مواد آتش‌زا منفجر کردند و شب گذشته غوغای زیادی در «کاراکاس» برپا کردند.

دادستان ارشد ونزوئلا روز سهشنبه اعلام کرد که دستکم ۷ نفر در خشونتهای بعد از انتخابات ونزوئلا کشته شدند و بیش از ۶۱ نفر دیگر نیز زخمی شدند.