به گزارش افکارنیوز، مقامات ایالت «تگزاس» در اقدامی، اواخر شب گذشته به وقت محلی، «رانی تردگیل»، مرد سیاهپوست ۴۰ ساله را با استفاده از تزریق مواد سمی در «هانتسویل» اعدام کردند.

این اقدام درست کمتر از دو ساعت پس از آن صورت گرفت که دیوان عالی آمریکا درخواست استیناف وی که روز آخر مطرح شده بود را رد کرد.بر اساس این گزارش، حدود ساعت ۱۸:۳۹ به وقت محلی سه‌شنبه، درست ۲۵ دقیقه پس از تزریق مواد سمی، تردگیل جان خود را از دست داد.

گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که این سومین اعدامی است که در سال جاری میلادی در تگزاس به وقوع می‌پیوندد و هشتمین اعدامی محسوب می‌شود که در سراسر آمریکا در سال جاری رخ داده است.

وکیل مدافعان تردگیل اعتراض کردند که جلسه دادگاه وی باید مورد تجدید نظر قرار می‌گرفت زیرا در دادگاه قتل ۲۰۰۲ که برای او برگزار شده بود، حق زیادی برای قائل نشدند.

مقامات ایالت تگزاس، این مرد سیاهپوست را به قتل یک دختر ۱۷ ساله در سال ۲۰۰۱ متهم کرده‌اند و وکلای تردگیل بر این باورند در صورتیکه اگر حقوق قانونی‌ موکل آنها رعایت می‌شد، هم‌اکنون اعدام نشده بود.

به گزارش فاکسنیوز، دستکم ۱۰ نفر از زندانیان تگزاس در انتظار اعدام در ماههای آتی هستند که یکی از همین افراد هفته آینده اعدام میشود.