به گزارش افکارنیوز به نقل از"عصام العریان " شامگاه یکشنبه در گفت وگو با شبکه خبری العالم افزود: اصلاحات گامی برای تدوین قانون اساسی شایسته مصر ، زمینه سازی برای برگزاری انتخاباتی آزاد و سالم و ایجاد نوعی توافق ملی است که باید برای برگزاری انتخابات پارلمانی با یک فهرست یکپارچه ملی یا حداقل با هماهنگی بسیار بالا ادامه یابد.

وی افزود: ما باید ترس در درون خود و ترس از تحمل مسئولیت در مرحله آتی را از بین ببریم و به همه جهانیان بگوییم، ما می توانیم کشوری جدید بسازیم که دموکراسی واقعی را بدون نیاز به حضور تانک های آمریکایی برقرار می کند.

این فعال سیاسی مصری در خصوص متوقف کردن همه پرسی درباره اصلاحات قانون اساسی به علت اینکه با این مرحله جدید از انقلاب همخوانی ندارد، اظهار داشت: این اقدام، مردم را به نقطه آغازین و اوضاع را به زمان پیش از انقلاب باز خواهد گرداند.

العریان گفت: ادامه شور انقلابی مردم مصر باید مد نظر همگان باشد چون یکی از عوامل پیروزی انقلاب و یکپارچگی همه نیروهای انقلابی بوده است.

وی در باره انگیزه های تعیین سقف نامزدهای اخوان المسلمین به میزان ۴۰ درصد کرسی های پارلمان برای انتخابات آتی تصریح کرد: ما تلاش می کنیم ۳۰ درصد کرسی های پارلمان را بدست آوریم، در نتیجه باید تعدادی از افراد را نامزد کنیم تا بتوانیم ۳۰ درصد کرسی ها را کسب کنیم.

العریان افزود: ما تلاش نمی کنیم اکثریت پارلمان را بدست آوریم به همین دلیل رهبر اخوان المسلمین از همه نیروهای ملی خالصانه دعوت کرد تا برای توافق درباره یک فهرست یکپارچه ملی در سراسر جمهوری مصر و بازنگری همگان در موضع خود در قبال همه پرسی اصلاحات قانون اساسی، روز چهارشنبه آینده گرد هم آیند.