المنار در گزارشی به اقدام خشونت آمیز نیروهای امنیتی بحرین علیه راهپیمایی کنندگان مسالمت آمیز پرداخت و اعلام کرد: صدها نفر از مردم بحرین به علت درخواستشان برای ایجاد تغییر و اصلاح در این کشور، مورد حمله نیروهای امنیتی قرار گرفتند و زخمی شدند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، نیروهای امنیتی به طرف تظاهرکنندگان مسالمت آمیز که از میدان لؤلؤ تا مرکز مالی منامه زنجیره انسانی تشکیل داده بودند، تیراندازی کردند. نیروهای امنیتی بحرین که هیچ ضابطه و قانونی را رعایت نمی کردند، حضور بسیار زیادی در میدان لؤلؤ داشتند و با تیراندازی به طرف تظاهرکنندگان صدها نفر از آنها را زخمی کردند. بیمارستان های بحرین به علت حضور بسیار زیاد مجروحان، در حالت فوق العاده قرار داشت.

برخورد خشونت آمیز نیروهای امنیتی با تظاهرکنندگان سبب عقب نشینی آنها نشد و بلکه به تحرکشان ادامه دادند و مرکز مالی منامه را محاصره کردند و خیابانها را با موانع بستند و زمینه نافرمانی مدنی را فراهم کردند. یکی از تظاهرکنندگان در این خصوص گفت: از امروز مردم بحرین به هیچ وجه عقب نشینی نخواهند کرد. کسی از آنها از خواسته هایشان کوتاه نخواهد آمد. ما دارای کرامت و شرافت هستیم. ما درخواست مسالمت آمیز و چیزی به نام اسلام داریم. اسلام است که ما را پایبند به خواسته هایمان کرده. به خدا قسم که قادر نیستند ما را سرکوب کنند. ما به خواست خدا بر آنها پیروز خواهیم شد.

براساس این گزارش، در منطقه «صخیر» در جنوب منامه، نیروهای امنیتی با چهر های پوشیده به دانشجویان تحصن کننده در دانشگاه بحرین حمله کردند و با چماق و قمه به ضرب و شتم آنها پرداختند.

شاهدان اعلام کردند، افراد خارجی تابعیت داده شده و نیروهای امنیتی در لباس شخصی به دانشجویان حمله کردند. جمعیت وفاق بحرین خودروهایی را برای انتقال دانشجویان از دانشگاه فرستاد و وزیر آموزش و پرورش را مسئول این حوادثدانست و از او خواست سرکوب و خشونت علیه دانشجویان را در محوطه دانشگاه متوقف کند. گروه های سیاسی بحرین نیز از مردم خواستن به یاری تجمع کنندگان در میدان لؤلؤ بپردازند.

در همین حال جمعیت کارگران خواستار اعتصاب عمومی شد.شیخ علی سلمان، دبیرکل جمعیت ملی وفاق اسلامی بحرین بر ادامه تحرک برای حفظ کرامت و شرافت مردم بحرین و شهدای آنها تاکید کرد.