به گزارش افکار نیوز به نقل از شبکه خبری العالم ، مطر ابراهیم مطر اظهار داشت: سرکوب معترضان و تلاش دولت برای برانگیختن فتنه طایفه ای و از سوی دیگر دعوت سلمان بن حمد آل خلیفه ولیعهد بحرین به گفتگو، نشان می دهد که هرج و مرج و آشفتگی سیاسی بر این رژیم حاکم شده است.

مطر افزود: ناامنی و اوضاع آشفته موجود در بحرین بیانگر آن است که در خاندان حاکم و دولت چند صدایی حاکم است و اوضاع روز به روز در حال خطرناک تر شدن است. وی به دعوت ولیعهد بحرین به گفت وگو اشاره کرد و افزود: اوضاع و حوادثکنونی با سخنان برخی از مسوولان تناقض دارد.

نماینده مستعفی پارلمان بحرین تصریح کرد: سیاست رسانه ای تلویزیون رسمی بحرین برانگیختن فتنه طایفه ای و ایجاد اختلاف سیاسی در چارچوب مذهبی است.
مطر اظهار داشت: دولت بحرین سعی دارد به افکار عمومی جهان القا کند که درباره اصلاحات سیاسی در بحرین میان سنی ها و شیعیان اختلاف وجود دارد این در حالی است که مانع واقعی در برابر اصلاحات سیاسی نپذیرفتن خواست مردم از سوی دولت است.

نماینده مستعفی پارلمان بحرین از سلمان بن حمد آل خلیفه ولیعهد خواست زمام امور را در اختیار بگیرد و افزود: منطقی نیست که برخی مسوولان از طرح هایی برای ایجاد آرامش سخن بگویند اما اقدامات خلیفه آل خلیفه نخست وزیر و زیر مجموعه وی از جمله وزارت کشور، دستگاه های اطلاعاتی، امنیتی و رسانه دولتی با آن مغایرت داشته باشد.
مطر در باره اوضاع خطرناک بحرین هشدار داد و گفت: نیروهایی با لباس غیرنظامی و مسلح آشکارا در همه حوادثدخالت و به مردم و معترضان حمله ور می شوند.
وی افزود: این اقدام نشان می دهد دست های پنهانی در تلاش برای شعله ور کردن اختلاف و کشمکش های طایفه ای است.

نماینده مستعفی فراکسیون الوفاق در پارلمان بحرین گفت: نیروهایی که با لباس غیرنظامی به تظاهرکنندگان حمله می کنند از سلاح های سرد مانند شمشیر و چاقو استفاده می کنند و این وضعیت در بحرین بی سابقه است.


استفاده از گازهای شیمیای علیه مردم

تحلیلگر مسایل سیاسی یمن گفت: تحقیقات آزمایشگاهی نشان داده است که رژیم دیکتاتوری علی عبدالله صالح رییس جمهور یمن از گازهای سمی برای سرکوب تظاهرکنندگان استفاده می کند.

" محمد البخیتی " اظهار داشت: تحقیقات آزمایشگاهی ازسوی منابع مختلف نشان داده است گازهایی که رژیم حاکم برای سرکوب تظاهرکنندگان استفاده می کند، گازهای غیر معمول و سمی است که قبلا " نیز رژیم درجنگ علیه مردم صعده در سایه سانسور رسانه ها از آن استفاده کرده بود.

وی با اشاره به برخورد سرکوبگرانه نیروهای امنیتی با تظاهرکنندگان، گفت: رژیم حاکم یمن با این گونه اقدامات نخواهد توانست اراده مردم را برای ادامه انقلاب تضعیف کند.
همچنین پایگاه اینترنتی بیست و شش سپتامبر وابسته به وزارت دفاع یمن گزارش داد گروهی مسلح وابسته گروه القاعده روز یکشنبه یک سرباز یمنی را در منطقه الجدل از توابع شهر زنگبار در استان ابین کشتند و دو سرباز دیگر را زخمی کردند.
به گزارش پایگاه اینترنتی رسمی کویت از صنعا؛ مهاجمان مسلح پس از حمله به نیروی گشتی ارتش عراق در منطقه الجدل موفق شدند از محل حادثه فرار کنند. هشت سرباز یمنی نیز هفته گذشته در دو حمله جداگانه گروه القاعده در استان های مارب و حضر موت کشته شدند.