به گزارش افکارنیوز به نقل از پرس تی وی،بر اساس نتايج اين نظرسنجي که توسط مؤسسه افکار عمومي انجام شده است، ميزان رضايتمندي از عملکر ديگر دولتمردان فرانسوي نيز کاهش يافته است و در همين راستا از هر ۱۰ فرانسوي، هفت نفر بهشدت سياستها و عملکرد نيکلا سارکوزي رئيس جمهور اين کشور، را نادرست دانستهاند.

با وجود این، محققانی که این نظر سنجی را انجام داده‌اند معتقدند کاهش میزان محبوبیت سارکوزی به این معنا نیست که اگر احزاب و گروه‌های مخالف روی کار می‌آمدند، عملکرد بهتری نسبت به وی از خود برجا می‌گذاشتند.

این در حالی است که دولت سارکوزی در بسیاری از حوزه‌ها با مشکلات فراوانی روبروست. در همین راستا معضلات مربوط به رعایت حقوق مربوط به آزادی مذاهب بین اعضای دولت وی باعثشد تا او جمعه گذشته(۲۰ اسفند) از یکی از مشاوران مسلمان خود بخواهد تا از مقام‌اش کناره‌گیری کند.

عبدالرحمان دهمان مشاور مسلمان سارکوزی در امر تنوع فرهنگی و آزادی مذاهب(همگرایی)، با طرح ارائه شده از جانب حزب حاکم فرانسه، موسوم به اتحاد برای جنبش مردمی، مخالفت کرده بود.

این جلسات بحثو بررسی که قرار است ماه آینده برگزار شود، تناسب اسلام با قوانین جمهوری سکولار فرانسه را مورد مطالعه قرار خواهد داد.

دهمان پنج شنبه گذشته (۱۹ اسفند) وضعيت مسلمانان فرانسه را بسيار بد توصيف کرده و گفته بود اين جلسات توسط عدهاي نئونازي برنامهريزي شده است.