به گزارشافکارنیوز، «محمد العیسی»، وزیر دادگستری عربستان سعودی در دیدار با نمایندگان پارلمان‌ اروپا در بروکسل، پایتخت بلژیک اعلام کرد که کشور متبوعش از آیین سلفی وهابی تبعیت کرده و بر این اساس اجازه ساخت اماکن عبادی برای غیر مسلمانان در عربستان را نمی‌دهد.

رسانه‌های عربستانی در این باره به نقل از این وزیر سعودی نوشتند: حکومت سعودی که مقدسات مسلمانان جهان – عربستان سعودی – را در برگرفته و در خود دارد، اجازه تاسیس اماکن عبادی برای پیروان دیگر ادیان را نمی‌دهد.

این اظهارات العیسی در واقع پاسخی به سوالات نمایندگان پارلمان‌ اروپا درباره اینکه آیا حکومت سعودی اجازه ساخت اماکن عبادی برای پیروان دیگر ادیان را می‌دهد، یا خیر صورت گرفت.

العیسی که در برابر اعضای کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا سخن می‌گفت، پس از آن به تبیین اصول و مبادی حاکم بر دستگاه قضایی عربستان سعودی پرداخت.

عربستان سعودی به دلیل نبود آزادی مذهبی و ممانعت از ادای مناسک عبادی پیروان ادیان دیگر همواره مورد انتقاد سازمان‌های مختلف بین المللی مدافع حقوق بشری قرار می‌گیرد.

حکومت سعودی در این خصوص به اصول و مبادی اسلامی در ممانعت از ادای مناسک عبادی توسط پیروان ادیان دیگر استناد میجوید، در حالیکه اسلام همواره بر آزادی عقیده و دین تاکید کرده است.