به گزارشافکارنیوز، نیروهای امنیتی مصر شب گذشته با معترضین در اطراف کاخ ریاست جمهوری در قاهره درگیر شدند. در جریان این درگیری ده ها فرد ناشناس به سوی کاخ ریاست جمهوری سنگ و کوکتل مولوتف پرتاب می کردند.

در این درگیری یک دستگاه خودروی پلیس به آتش کشیده شد. نیروهای پلیس برای متفرق کردن معترضین از گاز اشک آور استفاده کردند. هیچ جریان سیاسی مسئولیت برگزاری تظاهرات در اطراف کاخ ریاست جمهوری مصر را برعهده نگرفته است.

از سوی دیگر الجزیره نیز گزارش داد: برخی جریان های سیاسی عصر روز گذشته در حمایت از دستگاه قضایی مصر تظاهرات برپا کردند. معترضین مخالفت خود را با سیطره گروه های اسلامی بر دستگاه قضایی مصر اعلام کردند.

این تظاهرات علاوه بر قاهره در استان اسکندریه، دلتا و طنطا نیز برگزار شد. از سوی دیگر " عصام العریان " معاون رئیس حزب آزادی و عدالت شاخه سیاسی اخوان المسلمین اظهار داشت که شورای مشورتی باید فورا اصلاحات دستگاه قضایی را بپذیرد.

وی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی فیسبوک با بیان این مطلب افزود: نباید تصویب پیش نویس قانونی که اختیارات دستگاه قضایی را تعیین می کند به تاخیر انداخت. قضات، از شورای مشورتی مصر که تا زمان برگزاری انتخابات پارلمانی طبق قانون اساسی جدید مسئولیت قوه مقننه را برعهده دارد و مسئول تصویب لایحه اصلاحات دستگاه قضایی است ناراضی هستند.

لایحه اصلاح قانون دستگاه قضایی مصر از سوی حزب الوسط به شورای مشورتی ارائه شده است. کاهش سن بازنشستگی قضات از ۷۰ به ۶۰ سال مهمترین بند پیشنهادی در این لایحه است.