به گزارشافکارنیوز، بنا بر اعلام رسانه های آمریکا، نام، تاریخ تولد و و گذرواژه بالغ بر پنجاه میلیون کاربر پایگاه اینترنتی لیوینگ سوشال وابسته به پایگاه اینترنتی معروف آمازون، در حمله هکرها سرقت شد، اما اطلاعات مالی و بانکی بازرگانان و جزئیات مربوط به کارت اعتباری مشتریان سرقت نشده است.
این شرکت اعلام کرد جمعه به همه مشتریان خود توصیه کرد گذرواژه های خود را تغییر دهند. مسئولان این شرکت با همه مشتریان خود در بیشتر کشورهایی که فعالیت می کند، در تماس هستند.
مسئولان شرکت اعلام کردند مشغول همکاری با پلیس برای تحقیق درباره این حمله اینترنتی هستند. پایگاه اینترنتی لیوینگ سوشال در حالی هدف حمله هکرها قرار گرفت که نوامبر پارسال اعلام کرد به علت چالش های پیش رو و کاهش تقاضا، چهارصد فرصت شغلی را در سراسر جهان حذف می کند.
این حمله در حالی صورت گرفت که لیوینگ سوشال تلاش می کند با معضل کاهش تقاضای مشتریان مقابله کند. این شرکت اوایل امسال صد و ده میلیون دلار از سوی سرمایه گذاران از جمله شرکت اینترنتی آمازون دریافت کرد، اما مجبور شد در ازای دریافت این سرمایه، امتیاز فراوانی به سرمایه گذاران واگذار کند.
بنا بر گزارش مالي ليوينگ سوشال که روز جمعه منتشر شد، شرکت آمازون در سه ماهه نخست امسال پنجاه و شش ميليون دلار در اختيار اين شرکت قرار داد. اين گزارش مي افزايد زيان عملياتي ليوينگ سوشال در سه ماهه نخست چهل و چهار ميليون دلار بود، در حالي که کل درآمد شرکت در شرکت اينترنتي ليوينگ سوشال که دومين شرکت بزرگ خريد آنلاين پس از شرکت گروپون به شمار مي رود، در واشنگتن واقع است و بالغ بر هفتاد ميليون کاربر در جهان دارد.