به گزارش افکارنیوز، «شیخ حسام شعیب»، مبلغ اسلامی، سه کشور قطر، ترکیه و عربستان سعودی را متهم کرد که با همدستی با گروه‌های جهادی تکفیری درصدد نبش قبور و بارگاه‌های صحابه، اولیاء و خاندان اهل بیت علیهم السلام به ویژه در سوریه هستند.

وی با اشاره به اینکه تعدی به به مزار «حجر بن عدی» از صحابه امام علی(ع) که روز پنج‌شنبه گذشته در منطقه «عدرا» در ریف دمشق در جنوب سوریه روی داد، توهین بزرگی نه تنها به آیین اسلام که به ادیان آسمانی بود، از سکوت و عدم ایفای نقش سازمان همکاری اسلامی در قبال این جنایت و توهین‌ها و جنایات مشابه آن به شدت انتقاد و آن را محکوم کرد.

شیخ حسام در این خصوص تاکید کرد که این جنایت‌ها، نه تنها تجاوز و تعدی آشکار به بارگاه‌ها و مزارهای آل بیت و صحابه به شمار می‌آید، بلکه این اقدامات تعرض و تجاوز به کرامت بشری است، حال چه آن فرد در قید حیات باشد، چه نباشد.

شیخ شعیب افزود: از ابتدای بحران سوریه مساجد و اماکن مذهبی و عبادی و علما و روحانیون در معرض حملات و تعرض‌های افراد مسلح و گروه‌های تروریستی قرار گرفته‌اند و حتی این گروه‌ها تهدید به تعرض و تخریب بارگاه مطهر حضرت «زینب»(س) نیز کرده‌اند، در حالی‌که پیشتر تعرضاتی به بارگاه حضرت «سکینة»(س) در منطقه «داریا» در ریف دمشق و بارگاه حضرت «زکریا»(ع) از پیامبران الهی در حلب و در مسجد اموی داشته‌اند.

وی تاکید کرد که این اقدامات دلیل آشکاری است که نشان می‌دهد، این گروه‌های تروریستی و جهادی تکفیری و وهابی خواهان اسلام واقعی نیستند، بلکه سوریه و عراق را نشانه گرفته‌اند، چون پیشتر شاهد چنین اقداماتی در قبال مزار و بارگاه صحابه در عراق و امامین عسکریین در سامراء عراق نیز بودیم.

شیخ شعیب با هشدار نسبت به اینکه سناریو جنگ‌های طایفه‌ای عراق این بار دامنگیر سوریه شود، گروه‌های جهادی تکفیری را متهم کرد که خواهان از بین بردن تمدن و فرهنگ سوریه و نه وحدت و یکپارچگی آن هستند و تعرض به قبور صحابه توهین به تمام ادیان آسمانی به شمار می‌آید.

وی با تاکید بر اینکه این تعرض و تجاوز از سوی تمام مسلمانان مردود و محکوم است، سکوت برخی کشورهای عربی در قبال چنین جرایمی را به معنای مشارکت و دست داشتن آنها در این جنایات شمرد.

شیخ حسام شعیب در پایان گفت که جهادی‌های تکفیری پیشتر قبور و بارگاه‌های اولیا و صحابه را در هریک از کشورهای افغانستان و تونس و لیبی و مصر و دیگر کشورهای منطقه مورد تعرض قرار داده و منهدم کرده بودند و این بیانگر این امر است که اندیشه «وهابی تکفیری سلفی» در حال اجرای طرحی از پیش برنامه ریزی شده با موافقت آمریکا و همدستی و همراهی برخی از رژیم‌های عربی و شماری از طرف‌های منطقه‌ای به ویژه ترکیه و قطر و عربستان سعودی است.

بارگاه «حجر بن عدی الکندی» یکی از قبور معروف نزد شیعیان در منطقه «عدرا البلد» در حومه شهر دمشق روز پنج شنبه گذشته توسط گروه‌ جهادی‌ تکفیری «جبهه النصره» که شاخه سازمان تروریستی القاعده در سوریه به شمار می‌آید، مورد تعرض قرار گرفت و نبش قبر شد

این گروه جهادی تکفیری امروز شنبه با صدور بیانیهای در فیس بوک مسئولیت حمله به این بارگاه و نبش قبر حجر بن عدی را برعهده گرفت. جبهه النصره در این بیانیه منتشره خود مدعی شده است که پیکر حجر بن عدی را جای دیگر بر اساس اصول شرعی به خاک بسپارند، چراکه پیش از این، ایشان بر خلاف اصول شریعت دفن شده بود.