به گزارش افکارنیوز، علی الادیب معاون نخست وزیر عراق از نامساعد بودن حال جسمانی نوری مالکی نخست وزیر عراق خبرداد.

روزنامه الشرق الاوسط دراین باره نوشت؛ به‌گفته منابع نزدیک به نخست وزیرعراق، نوری مالکی به دلیل آن چه که آن را اختلافات سیاسی با برخی ازمسئولان دولت عراقی توصیف کردند، حاضر به مشارکت دربرخی از نشست‌ها نیست.

این منابع افزودند؛ اما برخی دیگر از منابع پارلمانی عراق معتقدند، نوری مالکی هم یک انسان است ومثل همگان بیمارمی‌شود بنابراین نباید مساله بیماری وبد شدن حال جسمانی وی را بازی سیاسی دانست.

منابع آگاه در دولت عراق اعلام کردند؛ نوری مالکی به خاطر اختلافات سیاسی که با رئیس مجلس دارد یا به دلیل اختلاف نظری که با رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق دارد نمی تواند ازحضور درجلسات سیاسی سرباز زند.

عدنان سراج یکی از نمایندگان فهرست ائتلاف دولت قانون که فهرست منتسب به نوری مالکی است، پس از انتشار این خبر برای اطلاع از حال نوری مالکی به ملاقات وی رفت و درپایان دیدارش با مالکی اعلام کرد؛ حال نخست وزیرعراق خوب است و تنها دچار ناخوشی ساده‌ای بودند که به‌زودی به‌گفته وی برطرف خواهد شد.

گفته میشود روزگذشته درعراق شایعهای مبنی برسکته نوری مالکی نخست وزیر دربین مردم پخش شد، واین مساله با توجه به بستری بودن جلال طالبانی رئیس جمهوری عراق دربیمارستانی درآلمان درپی عارضه سکته مغزی، باعث بروز نگرانیهایی در سطح این کشور شده بود.