سرویس بین الملل گروهی از جوانان اماراتی با ایجاد صفحه «دعوت به اعتراض» در فیس بوک از هموطنان خود خواسته اند تا خود رابرای اعتراض های گسترده به حاکمان امارات آماده کنند.

به گزارش افکار به نقل از «تابناک»، تا کنون بیش از ۳۰۰۰۰ نفر به این دعوت پاسخ مثبت داده و پیام های همراهی با این جوانان را به ثبت رسانده اند
گفته شده که دولت امارات سعی می کند که از ادامه فعالیت این صفحه روی فیس بوک که UAE Revelotion(انقلاب امارات متحده عربی) نام گذاری شده جلوگیری کند.

در همین حال، «سی ان ان» گزارش داد که، روز چهارشنبه گذشته نیز ۱۳۳ نفر از «وجوه عشایر»(چهره ها و شخصیت های موثر غیردولتی امارات) با شیخ «خلیفه بن زاید آل نهیان»، حاکم امارات دیدار کرده و از وی خواسته اند تا با حضور در مجامع عمومی به خواسته های مردم گوش دهد.

اصلاح قانون اساسی مصوب ۱۹۷۱ و لغو حاکمیت امیرنشینی و سیستم امیر دائم العمری از خواسته های «وجوه اماراتی» از امیر عنوان شده است.

این شبکه خبری همچنین نوشت: دو گروه انقلابی دیگری با نام های «ثور‌ه الامارات ضد الفساد» و «ثوره تحریر الامارات» نیز که از دانشگاهیان و حقوقدانان عرب تشکیل شده اند بر روی فیس بوک و تویتر اعلام موجودیت کرده و مردم را به انقلاب و شورش علیه بی عدالتی ها در کشورشان دعوت می کنند.

دکتر «عبدالخالق عبداله»، استاد علوم سیاسی دانشگاه امارات نیز گفت: موج انقلاب ها به امارات هم رسیده و التهاب کشورهای عربی برای تغییرات اساسی تازه آغاز شده است.

وي افزود : اينكه در ۶۰ روز اتفاق هايي در كشورهاي عربي رخ مي دهد اساس حكومت هاي چندين ساله ر انابود مي كند حوادث بسيار مهمي است و نياز به بررسي دارد كه چگونه اين احساس در مردم بوجود آمده كه در چشم به زدني دولت هايي مثل مصر و ليبي و تونس را سرنگون مي كنند.