وزير امور خارجه امريکا در ميان تلاش هاي اين کشور براي اعزام نماينده به مرکز فعاليت معترضان ليبي در بنغازي، با يکي از رهبران نيروي انقلابي اين کشور ديدار کرد.

به گزارش فرانس پرس، هیلاری کلینتون، روز سه شنبه(۹ فروردین، ۲۹ مارس) در لندن با محمود جبریل که به امور خارجی شورای ملی انقلابی لیبی می پردازد، دیدار و گفت وگو کرد.

این نشست در حالی درحاشیه کنفرانس بین المللی لندن درباره لیبی برگزار شد که امریکا هنوز شورای ملی انقلابی لیبی را به رسمیت نشناخته است.

کلینتون در ۱۵ مارس ۲۰۱۱ میلادی نیز در سفر خود به پاریس برای شرکت در نشست گروه هشت، با محمود جبریل دیدار و گفتوگو کرده بود.

به گزارش فرانس پرس، وزیر خارجه امریکا در این نشست سعی داشت با استفاده از ناآرامی های لیبی از جمله تشدید حملات معمر قذافی علیه نیروهای انقلابی و ۱۱ روز حملات هوایی نیروهای متحد خارجی به این کشور، جبریل را تحت تاثیر قرار دهد.

شورای ملی انقلابی لیبی روز سه شنبه(۹ فروردین) در بیانیه ای اعلام کرد، بر این امر واقف است که امکان تشکیل جامعه ای دموکراتیک و آزاد نیست.

شوراي ملي انقلابي ليبي همچنين در بيانيه اخير خود اولويت پيروي از قوانين بشردوستانه بين المللي و بيانيه هاي حقوق بشر را تضمين کرد.