وزير دفاع سابق آمريكا ضمن انتقاد از استراتژي رييس جمهور اين كشور در قبال ليبي گفت كه آمريكا هدف روشني را براي جنگ عليه ليبي ترسيم نكرده است.

به گزارش ایسنا، دونالد رامسفلد، وزیر دفاع سابق آمریکا ضمن انتقاد از سیاست‌های باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا در قبال لیبی به مجله آلمانی اشپیگل گفت: اوباما با حمله به لیبی جان مردم این کشور را به بازی گرفت.

رامسفلد به اشپیگل گفت: ما آمریکایی‌ها هدف روشنی را برای حمله به لیبی ترسیم نکردیم بلکه ابتدا یک ائتلاف علیه لیبی تشکیل دادیم و سپس به ترسیم اهداف جنگ علیه لیبی پرداختیم.

وی در ادامه گفت: باید مشخص شود ائتلافی که علیه لیبی شکل گرفته خواستار سرنگونی قذافی می باشد درغیر این صورت این عملیات طولانی ترمی شود و احتمال کشته شدن انسان‌های بی گناه بیشتر است.

رامسفلد هم چنین با اشاره به مخالفت آلمان برای حضور در جنگ علیه لیبی گفت: آلمان پیش ازاین نیز مواضعی متفاوت داشته است.

وی همچنین با اشاره به ماجرای کشته شدن عمدی سربازان افغان توسط نیروهای آمریکایی گفت: متاسفم که این مساله تاکنون به اندازه ابوغریب جنجال و بحثبه پا نکرده است. رسانه‌های دولت نیز به طور جدی به این مساله نمی پردازند چرا که دولتی که در آمریکا روی کار است دولت متفاوتی است.

رامسفلد گفت: درسال ۲۰۰۴ سناتورهاي دموكراتي نظير هيلاري كلينتون به شدت هرچه تمام ابوغريب را به باد انتفاد گرفتند و شخصا به آن حمله كردند اما چنين مسالهاي در شرايط فعلي وجود ندارد.