به گزارش افکارنیوز،پس از سرنگونی دولت عراق در سال ۲۰۰۳ و لیبی در سال ۲۰۱۱، در دو سال اخیر دولت آمریکا به دنبال سرنگونی سوریه بوده است. CIA در حمل حجم زیادی اسلحه از طریق عربستان سعودی، قطر و ترکیه به منظور حمایت مخالفان سوریه و مجهزکردن آنها همکاری کرده است.

دو سال پیش اختلاف در سوریه به علت سطح وسیعی از نارضایتی‌ها که طیف نارضایتی‌های ناشی از قانون تا نارضایتی از استبداد را در برمی‌گرفت شروع شد؛. ولی اکنون مخلفان مسلح در سوریه به امپریالسیم و رژیم‌های استبدادی در جهان عرب شبیه و متعهد شده‌اند. هدف این افراد از بین بردن یک دولت ملی است که رهبران آمریکا آن را به عنوان یک مانع برای چیره شدن بر خاورمیانه تلقی می‌کنند.

آمریکا، بریتانیا، فرانسه، ترکیه، عربستان سعودی و قطر مقادیر هنگفتی از اسلحه، پول و تجهیزات را برای حمایت مخالفان سوریه تأمین می‌کنند و همچنین هزاران مبارز ضد سوریه را در ترکیه، اردن و جاهای دیگر تعلیم داده‌اند.

در شرایط کنونی تحریم‌های اقتصادی سخت علیه سوریه انجام گرفته است و ایالت متحده امریکا و متحدانش یک کمپین جهانی برای منزوی کردن و اهریمن جلوه دادن دولت سوریه بر پا کرده اند. به علاوه با اینکه حمایت‌های خارجی برای مخالفان سوری ادامه دارد اما پیروزی‌ای عاید این گروه نشده است.

بنابراین رهبران ایالت متحده " ائتلاف مخالفان ملی و نیروهای انقلابی " و " ارتش آزاد سوریه " را برای درخواست‌های مکرر و فوری برای مداخله امپریالست که شامل جنگ هوایی در برابر کشور است سازماندهی کرده‌اند.

این درخواست های اضطراری به علت کشته شدن نیروهای مخالفان سوریه در هفته های اخیر بوده است.

" دوستان سوریه ": چهره دیگری از امپریالیسم

علاوه بر کمپین به رهبری امپریالیست، در ۲۲ می گروهی به نام " دوستان سوریه " در عمان، اردن باهم ملاقات کردند. به رهبری دبیر ایالت متحده، " دوستان " دیگر سوریه در ملاقات نخست وزیران کشورهای انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا، تریکه، مصر، اردن، عمارات متحده عربی، قطر و عربستان سعودی بودند.

هدف اصلی کمپین «دوستان» سرنگونی دولت فعلی در سوریه است و می‌خواهند این امر را با عباراتی نظیر «حمایت از حقوق قانونی مردم سوریه» و «قانون اساسی جدید سوریه با حقوق برابر برای همه مردم» محقق سازند. این نگرش در واقع نگرانی‌ای را برای تحقق حقوق بشر در سوریه را به همراه دارد.

عربستان سعودی، قطر، ایالت متحده عربی و اردن همگی کشورهایی با مشی امنیتی و سلطنت سنتی هستند که با قدرت و حمایت امریکا تداوم پیدا کرده‌اند. اما خود عربستان سعودی هیچ‌گاه انتخاباتی نداشته است، رانندگی برای زن‌ها در این کشور ممنوع است و مجازات‌های علنی و عمومی به طور مکرر در این کشور رخ می‌دهد.

انگلیس و فرانسه استعمارگرهای پیشین این ناحیه بوده‌اند که که برای حفظ نفوذشان در این خطه هنوز در تلاشند. آلمان و ایتالیا برای استعمارشان در آفریقا سهیم شدند. نیمی از جمعیت لیبی در قوانین وضع شده توسط ایتالیایی‌ها در جنگ جهانی دوم از بین رفتند. ترکیه نیز مدت‌ها کردهای درون مرزهای خود را، مانند اتحادیه‌ها و حزب چپ و سازمان‌های توسعه یافته سرکوب کرد. دولت مصر نیز با سرکوب مخالفان خود در تحکیم قدرت خود تلاش نموده است.

به عنوان یک قدرت جهانی غالب در ۷۰ سال اخیر، ایالت متحده امریکا، جنگ‌های نسل کشی را از کره جنوبی به ویتنام و به عراق انجام داد، در حالیکه میلیون‌ها کشته و آواره و بی‌خانمان ناشی از این جنگ ها بوده است. به علاوه، نیروی نظامی ایالت متحده و نیروی متفکر آنها، صدها بار در کشورهای مختلف جهان دخالت ورزیده و امروز آمریکا بیش از ۹۰۰ نظامی خود را در هر قاره نگه داشته است. امروزه کشتن مردم توسط هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی در پاکستان، افغانستان و یمن به یک امر تروریستی منظم تبدیل شده است. گروه «دوستان» در حقیقت یک گروه جنایتکار هستند که هیچ نگرانی‌ای نسبت به نظر و اراده مردم سوریه و مردم هیچ کشور دیگری ندارند.

نه گفتن به امریکا / ناتو و اسراییل برای مداخله

در ماه ژوئن، کنفرانس بین‌المللی صلح در مورد سوریه به طور مشترک توسط روسیه و آمریکا، به صورت آزمایشی در ژنو برگزار شد. هنوز به طور دقیق و روشن معلوم نیست که چه اتفاقی خواهد افتاد. در این کنفرانس «گروه دوستان سوریه» با تهدید کار خود را خاتمه داد تا زمانی که یک دولت انتقالی در ملاقات ژنو ایجاد شود این گروه دوستان حمایت های بعدی خود را در جهت مخالفت با سوریه ادامه خواهند داد و تمام گام های لازم و ضروری را برای آن طی خواهند کرد. به عبارت دیگر، تا زمانی که رژیم تغییر نکند آن‌ها به مبارزه و تشدید مبارزه خود ادامه خواهند داد.

جنبش ضد جنگ در ایالت متحده موظف است به صراحت با تمام اشکال مداخله ایالت متحده و امپریالیستهای دیگر و حامیان آنها مخالفت کرده و از حقوق مردم سوریه در جهت تعیین سرنوشت و آینده خودشان، بطور آزاد از مداخله هر امپریالیستی، حمایت و دفاع کند.