به گزارش افکارنیوز،به نقل از خبرگزاری صدای افغان، سازمان اطلاعات افغانستان در اقدامی خاص از یک حمله تروریستی به مسابقه فوتبال در ولایت هلمند جلوگیری کرد.

سازمان اطلاعات افغانستان با همکاری نزدیک مردم، طی عملیاتی خاص، ۲ موتور مملو از مواد انفجاری را کشف و خنثی کرد. گروه های تروریستی تصمیم داشتند تا یک موتور مملو از مواد انفجاری را در یک باشگاه ورزشی منتهی به " پارک ملالی " هنگام انجام مسابقه فوتبال منفجر کنند.

به گفته سازمان اطلاعات افغانستان، گروه های متذکر قصد داشتند تا بعد از انفجار اولی انفجار دومی را که مقدار زیادی مواد انفجاری در آن جاسازی شده بود در داخل شهر لشکرگاه منفجر کنند.

۲ سرباز آمریکایی زخمی شدند

مسئولان محلی در ولایت فراه می گویند در نتیجه حمله انتحاری مخالفین مسلح دولت افغانستان به ولایت فراه دست کم ۲سرباز آمریکایی و ۲ سرباز داخلی زخمی شدند.

عبدالرحمان ژوندی، سخنگوی والی فراه با تایید این رویداد به خبرگزاری صدای افغان(آوا) گفت: حوالی ساعت ۹ صبح امروز(دوشنبه ۶ خرداد) در منطقه " کناک " شهرستان بالابلوک در نتیجه حمله یک مهاجم انتحاری به کاروان خودروهای نیروهای خارجی ۲ سرباز آمریکایی زخمی شدند.

وی گفت: این حمله انتحاری زمانی رخ داده است که کاروانی از خودروهای حامل نظامیان خارجی در حال حرکت به سوی مرکز این شهرستان بود که مهاجم انتحاری خودروی خود را در نزدیکی آنان منفجر کرد.

سخنگوی والی فراه گفت: علاوه بر سربازان خارجی ۲ سرباز داخلی دیگر نیز زخمی شد که هم اکنون تحت معالجه قرار دارند.

در همین حال " مولوی بلال " سخنگوی گروه طالبان در ولایت فراه در گفتگو با رسانه ها گفته است که فرد انتحاری عبدالسمیع نام داشته و به دستور آنان این حمله برنامه ریزی شده بود.

وی ادعا کرد که در نتیجه این حمله دست کم ۵ تن از سربازان ایتالیایی کشته و تعدادی زخمی شده اند و تانک حاملشان نیز تخریب شده است.

گفته می شود که ولایت فراه از جمله ولایات نسبتا ناامن در غرب افغانستان محسوب می شود که مخالفین مسلح دولت در برخی شهرستان ها از جمله شهرستان بالابلوک فعالیت گسترده دارند.