به گزارش افکارنیوز،سی‌ان‌ان‌عربی اعلام کرد: عبدالحلیم خدام معاون سابق و فراری رئیس جمهوری سوریه درباره تحولات جاری سوریه تنها سقوط نظام بشار اسد در سوریه را کافی ندانست وخواستار مبارزه ریشه‌ای با حزب الله لبنان شد.

وی دریک نوار ویدیویی که به مدت ۲۲ دقیقه بود افزود؛ ‌ سرنگونی نظام بشار اسد باید هدف ما باشد وتنها نبود وی در قدرت کافی نخواهد بود و پس از برچیده شدن نظام اسد به گفته وی باید با حزب‌الله لبنان به صورت ریشه‌ای مقابله کرد.

معاون سابق وفراری رئیس جمهوری سوریه افزود؛ ارتشی که بعد از سقوط نظام بشار اسد به قدرت خواهد رسید باید با ورود به داخل خاک لبنان ریشه حزب‌الله را در داخل لبنان بخشکاند.

به‌گفته عبد الحلیم خدام درنشست چند روز قبل روسیه و آمریکا دو طرف برای عقد کنفرانسی درژنو با هدف بررسی اوضاع جاری سوریه به توافق رسیدند، اما متاسفانه این دو قدرت بین‌المللی به نظر می‌رسد فراموش کردند اکنون موازنه قدرت درسوریه فرق می‌کند.

وی دراین باره مدعی شد؛ اکنون روسیه وآمریکا بین نظام سوریه ومخالفان این نظام که شهروندان ضعیف سوری هستند درصدد برقراری آرامش هستند، اما غافل از اینکه این موازنه کاملاً نادرست است چرا که نظام سوریه قدرتمند است و مردم قدرتشان بسیار ناچیز است و در هر مذاکره‌ای به‌گفته خدام همیشه بحثبه سود قدرتمند خواهد بود.

وی در ادامه گفت؛ هرگز نباید به نظام بشاراسد فرصت داد واین قبیل کنفرانس‌ها بیشتر به‌ مثابه زمان‌دادن به وی برای آن چه وی قتل عام بیشتر مردم ازسوی نظام سوریه خواند، است.

ازسوی دیگر عبدالحلیم خدام با حملهور شدن به گروه ائتلاف مخالف نظام گفت؛ این ائتلاف درمواضع سابقی که تاکنون از خود نشان داده ثابت کرده که نماینده واقعی ملت سوریه نیست و اگر این ائتلاف تصمیم بگیرد در مذاکرات ژنو شرکت کند در واقع دیگر نماینده ملت سوریه نخواهد بود.