به گزارش افکارنیوز،«حسن المرزوق» در منامه با تاکید بر اینکه نظام حاکم در سوریه همچنان قدرتمند است و قدرت‌های سلطه‌گر را شکست خواهد داد، افزود: پایان گروهک‌های تروریستی در سوریه نزدیک است و پیروزی از آن نظام و ملت مقاوم سوریه خواهد بود.

در رابطه با انقلاب مردمی بحرین نیز، معاون دبیرکل جمعیت ملی دموکراتیک، نظام آل خلیفه را عامل سردی روابط میان شیعیان و اهل تسنن این کشور دانست و تاکید کرد که این نظام از طریق رسانه هایی که انقلاب مردمی را مذهبی و فرقه ای توصیف می کنند، باعثایجاد شکاف میان شیعیان و سنی های بحرین شده است.

المرزوق با بیان اینکه نظام آل خلیفه هیچ اقدامی اتخاذ نکرده که نشان دهد برای حل و فصل بحران کنونی بحرین مصمم است، اعلام کرد که جمعیت ملی دموکراتیک بر موضع خود مبنی بر عدم مشارکت در گفت‌و‌گوهای کنونی که به گفته وی شکست خورده بوده و دولت آن را اداره می کند، پایبند است.

این مخالف بحرینی ضمن تکذیب سردی روابط میان جمعیت ملی دموکراتیک و سایر گروه های سیاسی بحرینی و در راس آن جمعیت اسلامی وفاق ملی، تاکید کرد که وجود اختلافات سیاسی با جمعیت وفاق به معنای بحرانی بودن روابط فیمابین نیست، چرا که روابط میان دو جمعیت عادی بوده و هر از چند گاهی نشست های مشترکی میان دو طرف برگزار می شود.

المرزوق با بیان اینکه آمریکا تنها به تماشای حوادثبحرین و صدور بیانیه محکومیت بسنده می کند، از بی انصافی رسانه های عربی و غربی در پوشش انقلاب مردمی بحرین انتقاد کرد و همزمان پوشش این انقلاب از سوی برخی رسانه های دیگر و در راس آنها رسانه های ایرانی را مورد تمجید قرار داد.

معاون دبیرکل جمعیت ملی دموکراتیک در مورد اظهار نظر وزیر امور خارجه بحرین که سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان را «تروریست» خوانده بود، اظهار داشت: تروریست کسی است که به مسلمانان توهین می کند، کارمندان را اخراج کرده و مساجد را ویران می سازد.

وی با بیان اینکه سید حسن نصرالله، سید مقاومت بوده و فرزند و طرفداران خود را در راه مقابله با صهیونیست‌های ستمگر قربانی کرده است، افزود: سید حسن نصرالله تروریست نیست، چرا که در شب و اوایل روز شهروندان لبنان را به رعب و وحشت نینداخته، و دست به کشتار، سرکوب، ریختن خون، ظلم و ستم، زندانی کردن، شکنجه و گرسنه کردن آنها نزده است.

المرزوق با دعوت از جوانان انقلابی بحرین جهت پایداری و استقامت در برابر ظلم و ستم نظام آل خلیفه تا زمان دستیابی به تمامی خواسته ها، تاکید کرد: جوانان بحرین قدرتمندترین جبهه انقلاب و ستون آن هستند.

این مخالف بحرینی در مورد کاهش حضور جوانان در راهپیمایی ها و تظاهرات به دلیل مورد هدف قرار گرفتن روستاها و شهرک ها از سوی نظام آل خلیفه نیز اعلام کرد که نزدیکی زمان برگزاری امتحانات پایان سال در مدارس و دانشگاه ها دلیل اصلی کاهش مشارکت جوانان در راهپیمایی ها به شمار می آید.

المرزوق در پایان نیز تاکید کرد که انقلاب بحرین از طریق راهپیمایی جمعیت ها و حضور شبانه جوانان در روستاها و شهرک ها همچنان در حال درخشندگی و تحرک می باشد.