به گزارش افکارنیوز،به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، عمران زعبی، وزیر اطلاع‌رسانی سوریه در شبکه خبری تاپ نیوز، در برنامه‌ای تحت عنوان " عید دو پیروزی " در هتل داما روز دمشق گفت: باید باور داشته باشیم که ما در مسیر جشن گرفتن پیروزی‌ نهایی هستیم و این پیروزی سوری‌ها علیه دیگر سوری‌ها نیست بلکه پیروزی تمام ملت سوریه است.

وی در ادامه گفت: راه حل سیاسی سوریه شکست یک طرف و پیروزی طرف دیگر نیست بلکه رسیدن همه سوریه به آینده‌ای درخشان است و همه احزاب و جریانات سیاسی باید در ارائه این راه حل سهیم باشند و این چیزی است که ما دنبال آنیم.

زعبی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مساله مهمی که وجود دارد این است که چگونه فرصت را از دشمنان بگیریم تا نتوانند از پیامدهای بحران سوریه به نفع خود سوء استفاده کنند. ما همچنین باید از کودکان سوری حمایت کنیم روحیه مردم را بهبود بخشیم و در همه زمینه‌ها واقع‌بین باشیم.

وی همچنین تاکید کرد: تا نابودی تروریست‌هایی که به خاک سوریه نفوذ کرده‌اند، تعقیب آنها ادامه دارد و همه سیاستمداران و جنایتکاران اعم از نظامی و غیرنظامی دیر یا زود در هر نقطه از این کره خاکی که باشند به مجازات اعمال‌شان خواهند رسید.

عمران زعبی گفت: سوریه امت قابل رشد است و هرگز شکست نخواهد خورد و رهبران و قهرمانان آن در تمامی عرصه‌ها باقی خواهند ماند. دستاوردهای نیروهای مسلح ارتش شجاعت سربازان آن و نبرد بی‌نظیر آنها همگی مرهون شرق بزرگ است. شرقی که بزرگترین امپراتوری‌ها را برپا کرده و با مقاومت خود استعمار غرب را در هم شکست.

از سوی دیگر، فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه عنوان کرد: سوریه وارد جنگ با دشمنان منطقه‌ای و جهانی شده است و عنصر اساسی که در این راستا با آن مواجه است کینه سیاه این دشمنان نسبت به سوریه و رهبران آن است چرا که رهبران سوریه تمام توطئه چینی‌های آنان علیه اعراب و مساله اساسی فلسطین را بر هم زدند.

وی همچنین اظهار داشت: جرم سوریه این است که جز در برابر خدا سر تسلیم فرود نمیآورد و جنگ کنونی اسرائیل به دست آمریکا، اروپا و اعراب علیه سوریه در جریان است و سوریه به زودی پیروزی سوریه، اعراب و فلسطین و دستیابی به آینده مورد دلخواه را اعلام میکند.