به گزارش افکارنیوز،به نقل از پایگاه خبری صوت العراق، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق با انتقاد از برانگیختن جنگ‌های طایفه‌ای در کشور از دولت خواست آتش این جنگ‌ها را خاموش کند.

وی با بیان این که این پیامش آخرین پیام به مردم و دولت عراق است، از ملت عراق خواست با استعانت از خدا از درگیری‌های قومی دوری کنند.

مقتدی صدر در بیانیه‌ای درباره انفجارهای عراق گفته است: بدون هیچ شکی کاملا مشخص است که تروریست‌ها بر عراق تسلط دارند چرا که هر از چند گاهی دست به عملیات انفجاری می‌زنند و همه تنها محکوم می‌کنند.

وی در ادامه گفت: مردم از خدا دور شده‌اند و درست در همین شرایط دولت نیز پشتیبان آنها نیست و بی یار و یاور در برابر تروریست‌ها قرار گرفته‌اند.

مقتدی صدر از مردم خواست کینه‌ها را از دل خود بیرون کنند و به تسبیح دعا به درگاه خداوند متوسل شوند و پناهگاه آنها قرآن، اهل بیت علیهم السلام، مساجد و مراجع دین باشد.

صدر در این بیانیه عنوان کرد: دولت نیز باید کسانی را که بدون صلاحیت و اخلاص و فقط برای قدرت وارد دستگاه‌های امنیتی عراق شده‌اند، مجازات کند و سطح توان دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی خود را به طریق درست و با کار جدی ارتقا بخشد و از این طریق جنگ‌های قومیتی را مهار کند نه اینکه به آن دامن بزند.

مقتدی صدر همچنین از دولت خواست فقط از طریق برگزاری نشست‌های کاربردی و ملی نه مهمانی گرفتن‌هایی که رژیم صهیونیستی هم در آن حضور داشته باشد با هم متحد شوند و برای بیرون آوردن عراق از انزوا مناسبات اجتماعی و بین‌المللی خود را با اشغالگران صهیونیست قطع کند.

مقتدی صدر در پایان خطاب به ملت و دولت عراق گفت: این آخرین حرف من به دولت و مردم است و از همه کسانی که به آنان هشدار دادم عذرخواهی می‌کنم.

بیانیه مقتدی صدر در واکنش به بمبگذاریهای روز گذشته که به کشته و زخمی شدن دستکم ۲۵۳ تن انجامید، صادر شد.