به گزارش افکارنیوز:نبيل رجب در گفتوگو با شبکه پرس تيوي گفت: "به خبرنگاراني که در چند روز گذشته وارد فرودگاه بحرين شدند، برگههايي داده شد که در آن نوشته شده بود هر آن چه در اين کشور در حال وقوع است، به دولت ايران ارتباط دارد."

وی افزود، دولت بحرین در تلاش است تا خبرنگاران را متقاعد کند که در این کشور " هیچ[مشکلی] درباره مطالبات مردم و حقوق بشر وجود ندارد، اما تنها یک مسئله وجود دارد و آن این است که ایران سعی دارد از طریق حمایت از برخی افرادی که برای دولت این کشور کار می‌کنند، در بحرین مشکلاتی ایجاد کند. "

وی تصریح کرد: " هیچ یک از خبرنگارانی که وارد بحرین می‌شوند ادعاهای دولت را مبنی بر این که تظاهرات در این کشور به ایران مرتبط است، باور نمی‌کنند. بسیار روشن است که مردم بحرین مطالبات مسالمت‌آمیز و مشروعی دارند. "

نبیل رجب خاطر نشان کرد: " تظاهرات در بحرین توسط شیعیان و اهل تسنن هدایت و رهبری می‌شود. دولت بحرین سعی دارد تظاهرات را به ایران نسبت دهد؛ ما می‌گوییم " نه "، این یک مسئله داخلی است. "

رئیس مرکز حقوق بشر بحرین با انتقاد از " رفتار خشونت‌آمیز " دولت این کشور در برابر " مسئله‎ای داخلی " گفت: " دولت[بحرین] سعی دارد افکار عمومی را منحرف کند، اما این شیوه آن‌گونه که مطلوب آن‎هاست عمل نمی‌کند. "

بحرین از ۱۴ فوریه صحنه اعتراضات گسترده مردمی و اقدامات خشونت‌آمیز دولت برای سرکوب تظاهرکنندگان بوده است.

در همین حال، عربستان سعودی، کویت و امارات متحده عربی با هدف کمک به نیروهای بحرین در سرکوب انقلابیون‎، به این کشور نیرو اعزام کرده‎اند.

از آغاز اعتراضات مردمي در بحرين، تا کنون دستکم ۲۶ تن از معترضان کشته و نزديک به ۱۰۰۰ تن ديگر مجروح شدهاند.