عاموس گلعاد خاطر نشان کرد که به رسمیت شناخته شدن کشور فلسطینی توسط سازمان ملل متحد به معنای انزوای بیشتر رژیم صهیونیستی در عرصه بین المللی و آغاز تظاهرات خشم مردم در کرانه باختری است که می تواند تاثیرات عمیق و نامطلوبی به دنبال داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی العالم، گلعاد تصریح کرد که اگر " اسرائیل " اجازه تحقق این مساله را بدهد، این به معنای آغاز انتفاضه سوم در اراضی فلسطینی و اعلان جنگ از سوی تشکیلات خودگردان فلسطین است که خود را برای حمله دیپلماتیک دامنه دار علیه دولت عبری در ماه سپتامبر آینده آماده می کند.

وی افزود فرا رسیدن ماه سپتامبر بدون ارائه طرح صلح صهیونیستی با فلسطینیان، به معنای شاخ به شاخ شدن در عرصه بین المللی است که مساله بسیار خطرناکی است و منجر به وقوع حوادثخونبار خواهد شد؛ هر چند که شاید بدون ارائه طرح صلح بتوانیم یک آرامش موقتی را تجربه کنیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، رئیس هیات امنیتی سیاسی وزارت جنگ دولت عبری در بخش دیگری از اظهارات خود از موضع واشنگتن در قبال انقلاب های ملت های عربی انتقاد کرده و اظهار داشت که موضع کاخ سفید برای امنیت رژیم صهیونیستی خطرناک است و باعثتشکیل جوامع مخالف دولت عبری و غرب در منطقه خواهد شد.

وی افزود تمامی سران عرب از اقدام آمریکا در خالی کردن پشت حسنی مبارک رئیس جمهور مخلوع مصر سخن می گویند و دولت آمریکا به خاطر تضعیف رژیم های همپیمان خود، اعتبار و جایگاهش را از دست داده است.