مجله نیوزویک در گزارشی به افزایش اعمال خشونتها و تجاوز جنسی در ارتش آمریکا اشاره کرد و افزود: بیش از ۵۰ هزار کهنهسرباز ارتش آمریکا اعلام کردند که در دوران خدمت مورد تجاوز جنسی همقطاران و مقامات ارشد خود قرار گرفتهاند.

بنابر این گزارش، بر اساس تحقیقاتی که سال گذشته میلادی در آمریکا انجام شد، بیش از ۵۰ هزار سرباز آمریکایی اعلام کردند که در طول خدمت خود مورد خشونت جنسی قرار گرفته‌اند.

این رقم در سال ۲۰۰۳ میلادی ۳۰ هزار مورد اعلام شده بود.
به گزارش شبکه ایران، نیوزویک ادامه داد: ‌ قرائن و شواهد در ارتش آمریکا نشان می‌دهد احتمال اینکه یک سرباز زن در ارتش این کشور مورد تجاوز جنسی یک نظامی دیگر قرار بگیرد، به مراتب بیش از کشته شدن وی در میدان جنگ است.

در این گزارش آمده است که در سال گذشته میلادی ۱۱۰ سرباز مرد گزارش کرده‌اند از سوی سربازان دیگر مورد تجاوز قرار گرفته‌اند که این رقم نزدیک به سه برابر تعدادی است که در سال ۲۰۰۷ میلادی گزارش شده بود.

" گِرگ جلودوف " ۳۵ ساله هنگامی که تصمیم گرفت به ارتش ایالات متحده بپیوندد، تازه به این کشور مهاجرت کرده بود.
وی در اوت ۲۰۰۹ میلادی در بحبوحه بحران اقتصادی و تشدید موج بیگانه‌ستیزی در آمریکا برای گذراندن دوره آموزش‌های نظامی پایه وارد پایگاه نظامی " فورت " شد. تنها دو هفته پس از ورود وی به پایگاه نظامی بود که جلودوف مورد تعرض مردانی قرار گرفت که به گفته وی هنگام تعرض ادعا کرده‌اند تا به وی ثابت کنند " چه کسی در آمریکا رییس است ".
جلودوف در گفتگو با هفتهنامه نیوزویک اعلام کرد: زمانی که درباره تجاوز همقطارهای خود به فرماندهان واحد نظامی گزارش داده است، به او گفته شده که احتمالا خود او مقصر اصلی بوده و سربازان دیگر را به این کار تحریک کرده است!