ایندیپندنت در گزارش خود نوشت: یکسال قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری فرانسه حزب حاکم جنبش برای اتحاد مردمی (UMP) به رهبری نیکلا سارکوزی تهدید به ایجاد فضایی مسموم و جنگ داخلی در کشور کرده است.

به گزارش مهر، بر اساس این گزارش، تنشها در فرانسه که در انتخابات محلی گذشته توسط حزب راستگرای افراطی موسوم به " جبهه ملی " به رهبری " مارین لوپن " ایجاد شد، اخیرا بیشتر شده است. البته همزمان با افزایش تنشها و اختلافات در حزب حاکم، رئیس جمهوری فرانسه درپی جلب توجه اعضای حزب راست افراطی است.

این روزنامه انگلیسی در ادامه می نویسد: رئیس جمهوری فرانسه این هفته با یک چالش جدید مواجه می شود، زیرا انتظار می رود که " ژان لوئی بورلو " وزیر سابق محیط زیست پنجشنبه کناره گیری خود را از حزب حاکم اعلام کند و به عنوان فردی میانه رو در انتخابات حاضر شود.

ایندیپندنت در ادامه تاکید می کند: نظرسنجی ها نشان می دهد بورلو در دور اول انتخابات ۸ تا ۱۰ درصد آرا را به خود اختصاص دهد که می تواند سارکوزی را به جایگاه سوم بکشاند.

از سوی دیگر نظرسنجی های اخیر نشان می دهد که رای دهندگان فرانسوی در دور دوم انتخابات با دو نامزد یکی از حزب سوسیالیست که نام وی هنوز مشخص نیست و دیگری مارین لوپن مواجه شوند.

البته پیروزی حزب سوسیالیست فرانسه با کسب ۳۶.۲ درصد آرا در انتخابات محلی این کشور در برابر حزب حاکم جنبش برای اتحاد مردمی (UMP) و افزایش انزجار مردم از رئیس جمهوری فرانسه احتمالا باعث می شود تا سارکوزی در دور اول انتخابات حذف شود.