به گزارش افکارنیوز، یک گروه فعال مستقر در لندن و نزدیک به مخالفان دولت دمشق گفت: ارتش سوریه با شورشیان تحت حمایت خارجی در داخل شهر حلب و حومه آن درگیر شدند.

بنابر گفته این گروه، ارتش سوریه همچنین مواضع جبهه النصره در روستای واقع در نزدیکی حلب را که از پایگاه‌های اصلی شبه‌نظامیان وابسته به این گروه تروریستی است، هدف قرار داده است.

یکی از اعضای گروه موسوم به " شبکه خبری شام " که از داخل حلب گزارش می‌داد گفت: درگیری در منطقه معرات الرتیق واقع در شمال غربی حلب جای که ارتش سوریه توانسته از موقعیت بهتری برخودار شود و مواضع شورشیان را تهدید کند از سر گرفته شده است.

وی همچنین افزود: در حدود ۲۰۰ رزمنده حزب‌الله در دو روستای شیعه‌نشین نبل و زهرا که ماه‌ها است تحت محاصره شورشیان قرار دارد مستقر شده‌اند.

بنا بر گفته این منبع خبری، درگیری خیلی سنگین در این مناطق در جریان است و ارتش سوریه به مواضع شورشیان اشراف دارد اما نواتسنه هنوز پیشروی داشته باشد و سعی می‌کند مسیر بین نبل و زهرا تا حلب را به کنترل خود در آورد و از آن طریق بتواند به مناطق شمالی حلب مسلط شود.

دیده بان حقوق بشر سوریه همچنین گفته است درگیری میان مبارزان طرفدار دولت سوریه از زهرا و نبل با شورشیان در اطراف فرودگاه منغ از سر گرفته شده است. شورشیان در حدود یک سال است که تلاش می‌کنند این فرودگاه را به تصرف خود در آورند.

بر اساس این گزارش، فقدان خدمات و ضعف کمک رسانی به مناطق تحت کنترل شورشیان باعثمشکلات برای مخالفان و منجر به درگیری شبه‌نظامیان با کردها در منطقه عفرین شده است.

شورشیان از اواخر ماه می این منطقه را محاصره کردهاند که در نتیجه مردم این منطقه با مشکلات زیادی مواجه شدهاند.