به گزارش افکارنیوز، پایگاه الیوم السابع گزارش داد: شرکت های نفتی و همه انبارهای نفتی در سوئز از ساعت دوازده امروز به وقت مصر تخلیه شده است و فقط متخصصان فنی در آن مانده اند.

یک منبع وابسته به وزارت نفت مصر بیان کرد: این تصمیم از بیم حمله به اماکن استراتژیک و انبارهای نفتی اتخاذ شده است و کادر اداری شرکتهای نفتی آنها را ترک کرده اند و تدابیر امنیتی شدیدی از سوی نیروهای ارتش اتخاذ شده است.

از سوی دیگر بانک مرکزی مصر تاکید کرد: هیچ دستوری برای بلوکه کردن دارایی های رهبران اخوان المسلمین صادر نشده است.

این در حالی است که برخی رسانه های مصری از بلوکه کردن حساب های محمد مرسی رئیس جمهوری برکنار شده، محمد بدیع رهبر اخوان المسلمین، محمود عزت و خیرت الشاطر معاونان وی و سعد الکتاتنی رئیس حزب آزادی و عدالت و عصام العریان معاون وی و محمد البلتاجی عضو اخوان المسلمین خبر داده بودند.

از سوی دیگر اسماعیل حسن رئیس توسعه مصر در تماس تلفنی با خبرگزاری آناتولی بیان کرد: بلوکه کردن حسابها مطابق با تصمیم قضایی و در موارد اتهامات فساد صورت می گیرد و بانک مرکزی در این موارد دستور صادر می کند، اما تاکنون بحثی نشده است.

یک منبع آگاه در بانک الاهلی مصر نیز هر گونه صدور تصمیمی برای بلوکه کردن دارایی های رهبران گروه اخوان المسلمین را تکذیب کرد.

وی افزود: شایعات زیادی وجود دارد که ممکن است بر ثبات کشور تاثیر داشته باشد و باید با آنها مقابله شود.

نیره امین رئیس بانک بیریوس مصر نیز گفت: ما فهرست شخصیتهای وابسته به اخوان المسلمین برای بلوکه کردن دارایی های آنها را دریافت نکرده ایم.

خاطرنشان می شود که بانکهای مصر پس از انقلاب ۲۵ ژانویه در سال ۲۰۱۱ حسابهای تعداد زیادی از شخصیتهای حزب ملی منحل شده حاکم را بلوکه کرد.

از سوی دیگر محمود بدر هماهنگ کننده گروه موسوم به تمرد در مصر که پایه گذار جنبش سی ام ژوئن و عزل محمد مرسی بود ضمن ابراز ناخرسندی از انتخاب نشدن البرادعی برای نخست وزیری دولت موقت افزود: ما با هر فرد دیگر مخالف هستیم و بر انتخاب البرادعی اصرار داریم و فرد جایگزین را نمی پذیریم.

این در حالی است که قرار است تظاهراتی در مقابل سفارت آمریکا در عصر امروز به وقت مصر در اعتراض به حمایت آمریکایی ها از اخوان المسلمین برگزار شود.