به گزارش افکارنیوز، محمد البرادعی در گفتگویی با مجله دیراشپیگل آلمان بیان کرد: رفتار کریمانه ای باید با محمد مرسی شود و این یکی از شرایط تحقق آشتی ملی در مصر است.

وی افزود: حتی یک نفر هم نباید بدون دلیل محاکمه شود و گروه اخوان المسلمین باید بخشی از عملیات آشتی ملی باشند به ویژه که این گروه بخش اصلی جامعه ما هستند.

البرادعی ضمن دفاع از اقدام ارتش مصر در قبال محمد مرسی افزود: این اقدام کودتا نبوده است و بیش از بیست میلیون مصری به خیابانها آمدند زیرا شرایط فعلی دیگر امکان نداشت.

وی افزود: بدون برکناری محمد مرسی مصر به سوی یک کشور فاشیستی یا جنگ داخلی سوق داده می شد. درست است که وی به شکل دموکراتیک انتخاب شد اما به شکل استبدادی حکومت کرد و روح دموکراسی را نابود کرد.

البرادعی بیان کرد: مرسی از سمت خود برای به قدرت رساندن اخوان المسلمین به پستهای مهم بهره برد، وارد نزاع با دستگاه قضایی شد، و سعی کرد که رسانه ها را قبضه خود بگیرد و حقوق زنان و اقلیتهای دینی را نادیده گرفت.

از سوی دیگر پایگاه الیوم السابع گزارش داد: تظاهرکنندگان در منطقه شبرا در قاهره تصاویر باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا که بر روی آنها نوشته شده است ریسک کن و از حمایت تروریسم دست بردار.

همچنین تظاهر کنندگان تصاویر آن پترسون سفیر آمریکا در مصر که به زبان انگلیسی بر روی آن نوشته شده است به خانه ات برگرد و نیز تصاویر سی ان ان که بر روی آن نوشته شده است ننگت باد و نیز تصاویر کاریکاتوری اوباما را حمل کردند.

از سوی دیگر پایگاه بوابه الاهرام از تظاهرات حامیان ارتش در اسکندریه مصر خبر داد.

این درحالی است که نیروهای پلیس تدابیر امنیتی برای جلوگیری از برخورد تظاهر کنندگان طرفدار مرسی و مخالفان وی اتخاذ کرده است.

از سوی دیگر حزب آزادی و عدالت مصر با صدور بیانیه ای اعلام کرد: ما از روز ۲۷ ماه جولای دفاتر حزب را از بیم آتش سوزی بستیم اما با این حال تعداد زیادی از این دفاتر به آتش کشیده شد.

دراین بیانیه از پلمب دفتر اصلی حزب در خیابان منصور در برابر وزارت کشور بدون اطلاع حزب ابراز ناخرسندی شده است.