به گزارش افکارنیوز، ائتلاف ملی حمایت از مشروعیت و مخالفت با کودتا در بیانیه‌ای اعلام کرد، برنامه‌هایی را برای امروز بعد از نماز ظهر تدارک دیده است که از جمله سازماندهی چندین تظاهرات به سمت برخی سفارتخانه‌های خارجی در جردن سیتی و منطقه زمالک است که سفارت آمریکا نیز جزو این سفارتخانه‌هاست تا نقش سفارت و دولت آمریکا در سازماندهی و حمایت از کودتای نظامی علیه دموکراسی را افشا کند و اخراج سفیر آمریکا را خواستار شود.

این برنامه‌ها همچنین شامل تظاهرات زنان از مسجد نور در عباسیه به سمت مقر وزارت دفاع در اعتراض به کشتار تظاهرات منطقه منصوره و نیز تظاهرات دیگری از مقابل دانشگاه قاهره به سمت مقر شورای حقوق بشر مصر با هدف درخواست برای حمایت از تظاهرات است.

این ائتلاف در پایان بیانیه خود ادامه مشارکت در تظاهرات مردمی را با هدف باز پس‌ گرفتن حقوق از دست رفته‌شان اعلام کرد.

همچنین هزاران تن از ساکنان شهر منصوره در استان دقهلیه در دلتای مصر پیکر سه زن کشته شده در حمله‌ای که به تظاهرکنندگان حامی محمد مرسی، رئیس‌جمهور برکنار شده مصر رخ داد، تشییع کردند.

سازمان‌های حقوقی از مسئولان مصر خواستند به حمایت و تامین امنیت تظاهرات مسالمت‌آمیز شهروندان مصری بپردازند.

گروه اخوان المسلمین مصر در بیانیه‌ای فرماندهان شورای نظامی، وزارت کشور را عاملان کشتار منطقه منصوره اعلام کرده است.

حزب نور نیز حادثه منصوره را اقدامی جنایت‌آمیز توصیف کرد و از مسئولان خواست عاملان این کشتار را دستگیر و محاکمه کنند.

این حزب همچنین حمایت از زنان را در هرگونه تجمع و تظاهراتی خواستار شد.

حمدین صباحی، موسس جریان مردمی نیز کشتار زنان در منطقه منصوره را محکوم کرد و گفت: این کشتار وحشی بودن عاملان این جنایت را نشان می‌دهد.

محمد البرادعی نیز این حادثه را محکوم کرد و گفت: کی یاد می‌گیریم که خشونت مشکلات ما را دو چندان می‌کند و آن را حل نخواهد کرد.

حازم ببلاوی نیز در صفحه شخصی خود در توییتر حادثه کشتار سه زن تظاهرکننده در منصوره را جنایتی غیرقابل بخشش خواند و متعهد شد که عاملان این جنایت را تحت پیگرد قرار داده و تحویل عدالت دهد.

سازمان‌های حقوقی نیز پیشتر از دادستانی کل مصر خواسته بودند تحقیقات فوری را در این خصوص آغاز کند.

دادستانی کل مصر نیز دستور انجام تحقیقات فوری و گسترده را در خصوص این حادثه داده است.

به گفته شاهدان عینی، کشتار منطقه منصوره از سوی افراد اراذل و اوباش که مجهز به سلاح گرم بودند، صورت گرفته است.

از سوی دیگر، جنبش تمرد از مکان بازداشت محمد مرسی خبر داد و گفت: محمد مرسی در ویلایی در یکی از مناطق نظامی است و با وی رفتار شایسته‌ای می‌شود.

این جنبش در صفحه رسمی خود در فیس بوک اعلام کرد که هرگونه نیازهای مرسی تامین میشود اما وی از هرگونه ارتباط با کسی و استفاده از تلفن همراه ممنوع شده است.