به گزارشافکارنیوز، نبیل ابو ردینة، از مشاورین رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، در بیانیه‌ای اعلام کرد که محمود عباس موافقت کرده نماینده‌ای را به واشنگتن بفرستد تا گفت‌و‌گوهای مقدماتی سطح پایینی با همتایان اسرائیلی خود درباره شرایط مذاکرات انجام دهند.

ابو ردینة اعلام کرد برای اینکه مذاکرات سازش واقعی ادامه یابند اسرائیل باید در ابتدا مرزهای قبل از سال ۱۹۶۷ را به عنوان یک اصل در نظر گرفته و شهرک‌سازی‌ها را متوقف سازد، درخواست‌هایی که رهبر اسرائیل در گذشته رد کرده است. فلسطینی‌ها خواهان تشکیل دولتی در سرزمین‌هایی هستند که اسرائیل در سال ۱۹۶۷ بدست آورد.

این مقام ارشد فلسطینی اعلام کرد که هدف از مذاکرات واشنگتن، " غلبه بر موانعی است که هنوز در مقابل مسیر تداوم مذاکرات قرار گرفته‌اند. "

جان کری در پایان ششمین دور سفر خود به منطقه از زمان تصدی وزارت خارجه آمریکا، اعلام کرد برای از سرگیری مذاکرات صلح میان فلسطینی ها و اسرائیلی توافق حاصل شده است. وی همچنین اعلام کرد، مذاکره کنندگان طرفین هفته آینده در واشنگتن گرد هم می آیند.

مذاکرات سازش اسرائیل و فلسطینیان سال ۲۰۱۰ به دلیل فعالیت های شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری رود اردن و شرق بیت المقدس با بن بست روبرو شد.