به گزارش افکارنیوز، مقام های رسمی پاکستان اعلام کردند، با مرگ ۱۰ نفر از زخمی های حادثه بمب گذاری در یک بازار شلوغ در شهر " پاراچنار " که در منطقه قبیله ای " کورام " در نزدیکی مرزهای افغانستان واقع شده، تعداد قربانیان این حادثه به بیش از ۴۹ نفر رسیده است.

این انفجار روز جمعه زمانی رخ داد که مردم روزه دار برای خرید مایحتاج خود به بازار رفته بودند و این بازار بسیار شلوغ بوده است.

منابع بیمارستانی نیز اعلام کردند، بر اثر این انفجار بیش از ۴۹ نفر کشته و ۱۶۷ نفر زخمی شده اند. یک مقام بیمارستانی در شهر پاراچنار تاکید کرد: اجساد کشته شدگان این حادثه در بیمارستان اصلی این شهر است و حال ۲۵ نفر از زخمی های این بمب گذاری وخیم است.

یک پزشک یمارستان پاراچنار نیز تاکید کرد: هیچ جایی برای نگهداری زخمی های این حادثه نداریم. بسیاری از زخمی های این حادثه روی زمین و کف بیمارستان دراز کشیده اند و مکانی برای نگهداری آنان نداریم.

یک مقام پلیس پاکستان نیز در این باره تاکید کرد: به نظر می رسد یک بمب در یک دستگاه موتور سیکلت در این بازار جاسازی شده است.

بمب دوم نیز ۴ دقیقه پس از انفجار بمب نخست و در ۳۶۵ متری آن منفجر شده است. هنوز هیچ گروهی مسئولیت بمب گذاری های اخیر پاکستان را بر عهده نگرفته است.

منطقه قبیله ای کورام نیز مانند سایر مناطق شمال غرب پاکستان در سال های اخیر شاهد خشونت های زیاد و فزاینده ای بوده است.