به گزارشافکارنیوز، رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه در اظهاراتی مطبوعاتی که توسط شبکه ماهواره‌ای ان تی وی پخش شد اعلام کرد: روزنامه تایمز انگلیس در مقابل دریافت پول صفحات خود را به فروش می‌گذارد و این نشان از شکست این روزنامه است.

وی افزود: ما از طریق شیوه‌های قانونی درباره برخورد با روزنامه تایمز وارد عمل خواهیم شد.

نخست وزیر ترکیه همچنین تهدید کرد که از روزنامه تایمز به خاطر انتشار اظهاراتی در انتقاد از نحوه عملکرد دولت ترکیه در تعامل با تظاهرکنندگان معترض شکایت می‌کند.

پیشتر روزنامه تایمز با انتشار مطلبی با امضای سه تن از چهره‌های برجسته بین المللی دولت اردوغان را به ادامه " حکومت دیکتاتوری " و کشتار پنج تظاهرکننده متهم کرده بودند.

اردوغان در خصوص امضا کنندگان این مقاله اعلام کرده بود که کسانی که این اظهارات را امضا کردند در حقیقت با قلم‌هایشان تجارت کردند و از دموکراسی حمایت نمی‌کنند.

روزنامه تایمز همچنین در این مطلب تاکید کرده بود که اردوغان اصول آزادی مطبوعاتی را با زندانی کردن ده‌ها خبرنگار در ۱۰ سال گذشته زیرپا گذاشته است.

از سوی دیگر اردوغان در میان جمعی از خبرنگاران اعلام کرد که رئیس حزب کردهای سوریه که با شورشیان ترکیه در ارتباط است با مسئولان سازمان اطلاعات ترکیه در استانبول دیدار کرده است.

وی اعلام کرد: صالح مسلم که ریاست حزب اتحاد دموکرات کردها را برعهده دارد روز جمعه با چند تن از مسئولان سازمان اطلاعات ترکیه دیدار کرده است.

اردوغان تاکید کرد که سازمان اطلاعات به مسلم هشدار داد که اقدامات گروهش بسیار اشتباه و خطرناک است.

بنا به گزارش خبرگزار رویترز، شبه نظامیان حزب اتحاد دموکرات کردها شماری از مناطق شمال سوریه را در نزدیکی مرزهای ترکیه به کنترل خود در آورده‌اند.

نخست وزیر ترکیه علاوه بر این در مراسمی به مناسبت افتتاح فرودگاهی در شرق ترکیه اعلام کرد که سیاستهای خارجه دولتش درباره اوضاع کنونی سوریه کاملا مشخص است و سیاست خارجه ترکیه از ابتدا تغییری نکرده و نخواهد کرد.