به گزارش افکارنیوز؛ با وجود این که ارتش مصر محمد مرسی رئیس جمهوری مصر را از قدرت عزل کرد اما سید مرسی برادرش از ارتش کینه ای به دل ندارد.

سید مرسی برادر مرسی که در یک خانه ساده درحالی که پشت سر خود بر روی دیوار اتاقش تصویری از محمد مرسی رئیس جمهوری مخلوع مصر نصب کرده بود که بر روی آن به نقل از مرسی نوشته شده بود: " اعتمادم به ارتش بسیار بالاست!. " به برخی از پرسش های خبرنگار رویترز پاسخ داد.

وی درباره وضع روستای العدوه که زادگاه خانواده مرسی در استان الشرقیه است گفت: اهالی روستا با وجود این که می دانند اخوان المسلمین از هرگونه خطا و اشتباهی معصوم نیستند اما بازهم محمد مرسی را دوست دارند.

گفتنی است در روستای العدوه هم اکنون دو تن از برادران مرسی به اتفاق خانواده های خود زندگی می کنند که یکی از انها سعید و دیگری سید نام دارد.

سعید به اتفاق دیگر هواداران محمد مرسی رئیس جمهوری مخلوع مصر از این روستا به میدان رابعه العدویه رفته است تا خواستار آزادی رئیس جمهور شوند اما سید تصمیم گرفته در همین منزل ساده بماند و به تظاهرات موافقان مرسی نرود.

سید مرسی در خصوص ارتش مصر معتقد است: درست است که ارتش مصر محمد مرسی را برکنار کرده و اکنون با موافقان رئیس جمهور مبارزه می کند، اما نباید فراموش کرد همین ارتش مصر مواضعی را هم داشته که مایه فخر و عزت ملت مصر بوده است.

وی در ادامه در خصوص اهمیت نقش ارتش در مصر گفت: ارتش مهمترین مساله در کشور است و ارتش خط قرمز ملت مصر است واگر خدای ناکرده این ارتش مرتکب اشتباهی شود فاجعه به بار خواهد آمد اما درعین حال باید بدانیم همه جایز الخطا هستیم.

وی درباره وضع رئیس جمهوری مخلوع مصر و احتمال نگرانی وی برای حال برادرش در بازداشت گفت: من برای برادرم نمی ترسم و به طور خلاصه ما از چیزی و کسی جز خداوند ترسی نداریم و اوست که از مصر حمایت خواهد کرد.